Monitörümün DVI Portundan Görüntü Alamıyorum

Nurkay Erbay

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Benim monitörüm yaklaşık 1 aydır DVI'dan görüntü vermiyor. Şu ana kadar VGA'dan görüntü aldığım için problem yaşamadım ama daha iyi kalite için DVI kullanmak istiyorum. Sorum şu. Normalde benim monitörde 1 tane VGA 1 tane DVI çıkışı var. DVI'dan görüntü alamama sebebim monitörden mi kaynaklı yoksa kablodan mı ? Bunu test edebilmemin bir yolu var mı ? Eğer kablodan dolayıysa yeni bir kablo alırım ama değilse boşuna bir kablo almak istemem o yüzden problemin nerede olduğunu öğrenmek istiyorum.

Öncelikle monitörünüzün marka ve modelini belirtmemişsiniz. DVI portundan görüntü gelmiyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

Kablo bozuk olabilir.
Ekran kartınızın çıkışı bozulmuş olabilir.
Monitörünüzdeki giriş bozulmuş olabilir.

Bu yüzden, başka bir kablo ve bilgisayar ile deneme yapmanız şart. Eğer başka bir bilgisayardan, farklı bir kablo ile de görüntü gelmiyor ise, o monitörü servise götürmeniz gerekmekte.

Öncelikle monitörünüzün marka ve modelini belirtmemişsiniz. DVI portundan görüntü gelmiyorsa bunun birçok sebebi olabilir.

Kablo bozuk olabilir.
Ekran kartınızın çıkışı bozulmuş olabilir.
Monitörünüzdeki giriş bozulmuş olabilir.

Bu yüzden, başka bir kablo ve bilgisayar ile deneme yapmanız şart. Eğer başka bir bilgisayardan, farklı bir kablo ile de görüntü gelmiyor ise, o monitörü servise götürmeniz gerekmekte.
Ekran kartı çıkışı bozuk değil çünkü başka bir ekran kartı ile denedim. Fazladan DVI kablom olmadığı için sorunun monitörde mi yoksa kabloda olduğunu anlayamıyorum. Galiba gidip bir DVI kablosu satın almam gerekecek kontrol etmek için.
Monitör markam bu e2450Swd-AOC Monitor .

Ekran kartı çıkışı bozuk değil çünkü başka bir ekran kartı ile denedim. Fazladan DVI kablom olmadığı için sorunun monitörde mi yoksa kabloda olduğunu anlayamıyorum. Galiba gidip bir DVI kablosu satın almam gerekecek kontrol etmek için.
Monitör markam bu e2450Swd-AOC Monitor .

Monitörlerin girişleri öyle kolay bozulmaz. Farklı bir kablo ile dene.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı