Çözüldü Niresh 10.9 Ati HD 5770 ve Realtec ALC 899 Ses Kartı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

serkanbulmus

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, amd fx donanımlı sistemime Niresh - 10.9 - Mavericks yükledim. Ati Radeon HD 577o grafik kartı ve realtek alc 889 ses kartını tanıtamadım. Niresh'in kendi sİtesinden kextleri buldum, kext wizart ile yüklemeye çalıştıysamda nafile.Şuan ekran kartım 3mb ve çözünürlük 1024 -768 yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Disk Utility ve Kext wizard ile izinleri onarmış mıydınız ?

Evet onarmıştım. Başka bi kext bularak, şu anda ekran kartını tanıttım; ama çözünürlük en fazla 1280*1024 oluyor. Realtek ALC889 olan ses kartını hala tanıtamadım.

Ses için ufak tefek bakıyım. Ekran kartınız için sitemi güncelleyin zira 10.9.4 güncelleştirmeleriyle sorununuzun çözülme ihtmali yüksek.

Öncelikle teşekkür ederim. Bir önceki kurulumda sistemi güncelledim, Time Machine kullanarak. Tekrar başladığında açamadım.Güncellemeyi Apple Store'dan yaptım. Bende bu şekilde düşünmüştüm.
Evet şu anda seside yapmış bulunuyorum. Teşekkürler.

Ekran kartı çözümünü de yazın ki daha sonra ki arkadaşlara faydalı olsun.

Güle güle kullanın. Başarılı kurulumlar bölümüne rehber eklersek hiç fena olmaz. :)

Üzgünüm keşke yardımcı olabilsem..!Ben kasa kullanıyorum. Laptop için daha önce denemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı