Ram'i Hangi Slota Takmalıyım ?

lion88

Kilopat
Merhaba arkadaşlar kafama takılan bir soru var ilk kasa montajımı yaptım ama sorularım bir bitemedi yine başka bir soruyla geldim :D ilk montajım olduğu için baya bir soru soruyorum hata yaptıysam hatalarımı düzelteyim diye çünkü rehberlerden başka hiç profosyonel birinden almadım neyse soruya geçeyim. Anakartımın 2 tane ram slotu var ve sanırım tek modül ram kullanıcaksan ki öyle yapıcam her ikisinede takabilirsin diyor ama tam emin değilim aşşağıya anakartımın resmini ve inanılmaz çizimimi atacağım.

asus_a55bmausb3.jpg

Anakartın kullanım kılavuzunda benim yazdığım şeylerin aynısı yazıyor yani 2 modüldede aynı özellikler var bu demek oluyor ki 2 sinede takabilir miyim yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart kılavuzunda ne derse o dur, iyi oku, anla, ona göre hareket et. İngilizce olduğu için arkadaşlar anlamakta zorlanıyor bazen. Ben ikiside aynı diye biliyorum ama check et sen yine.

Anakart kılavuzunda ne derse o dur, iyi oku, anla, ona göre hareket et. İngilizce olduğu için arkadaşlar anlamakta zorlanıyor bazen. Ben ikiside aynı diye biliyorum ama check et sen yine.

Aslında anakartın kutusunun içerisinden küçük hızlı kurulum kılavuzu çıktı resimli olarak gösteriyordu 3 tane resim vardı 1.ci resim tek slot rami almış dımm a_1 e takmış 2.ci resim dımm b_1 e takmış 3. resimde 2 slot ram var dımm a_1 ve dımm b_1 e takıyor.

Kitapcığa bak.

Bakıyorum sürekli ama :D

Sana tavsiyem sola tak sağa da takabilirsin tabi fark etmez.

Bende sola takmıştım zaten (işlemciye yakın olan dimi yani ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı