Sıvı Teması Temizliğinden Sonra Kapanma Sorunu

xMacd2011

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar size bir sorum olacak, 1 ay önce laptobuma kahve döküldü diye servise verdim. Bana sıvı teması temizliği yapmaları gerektiğini söylediler ve bilgisayarı servise verdim. 1 ay sonra bilgisayarı servisten aldım.

Ertesi güne kalmadan bilgisayarda sık sık kapanma sorunları oluşmaya başladı. İlk başlarda oyun oynayınca kapanıyordu, sonraları artık internete giremez hale geldim bunun sebebi ne olabilir? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Öncelikle kapanma nedenini bulmanız gerekmekte.
Aida64 yazılımı ile kullanım esnasında ısı değerlerinizi kontrol edin.
HD Tune 5.50 yazılımı ile HDD'nizin health (sağlık) durumunu ve error scan yaparak bozuk küme olup olmadığını kontrol edin.
Memtest86+ ile RAM testi yaparak RAM sağlığını kontrol edin.

Bilgisayarın ısı değeri 80 dereceden yukarıya çıkıyor ve acayip bir ısınma var. Hdd testi şu an normal değerde, zaten ramle ilgili bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar. Bu arada bilgisayarım laptop Casper nirvana.

Sorun belli gibi.
Yüksek ihtimal ile ısı problemi.
Temizlikten sonra termal macun veya termal pad uygulamaları düzgün yapılmamış olabilir.
Soğutucu vidaları yeterince sıkılmamış ve ısınan parçaları soğutamıyor olabilir.
Fan radyatör temizliği yapılmamış olabilir.
Fan problemi olabilir.
Ürün sökülüp tekrardan elden geçmesi gerekmekte.

Casper yetkili servisine bugün verdim. bana bi sorun olmadığını söylediler. Bu sıvı teması bilgisayarın bi yerine zarar verebilir mi? önceden böyle bi sorun hiç yaşamamıştım zaten

Kendi laptop'umu (CoreI5) Prime95 ile yük altında 1 saat teste tabi tuttum 71 derecede son noktada kaldı.
Sen normal kullanımda 80 derecelerde ve üstünde diyorsun.
O servisteki alay eden şahıslara bundan bahsetmediniz mi?
Normal olan duran bilgisayarın 80 derecede ve daha üstünde olması mı?
Size normal diyen kişilere bir şeyler sizce zaten anormalse susmayın.
İlla birilerinden konu ile ilgili onay almanız gerekmiyor.
Ücretli yaptırıyorsanız adam gibi bir yer bulun o yetkili servisle de ilişiğinizi kesin.
Sonrada Casper ürünleri ile ilişiğinizi kesin.

Bende de hp bilgisayar var sürekli ısınıp kapanıyor. Tavsiyesi olan var mı?

Zaten casper aldığıma bin pişmanım. 30 gün serviste bekledim bi 30 gün daha bekleyecem. Oyun oynayınca çok acayip bi ısınma sorunu ortaya çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı