S3 için Cyanogenmod dosyaları Ve kurulum

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak. S3'e kurmayı düşünüyorum cyanogenmod'u ancak dosyalar tam mı ya da başka ek bir şey lazım mı hiç bilmiyorum. Nasıl kuruluyor. Bir de her yerde farklı bir metot var. Odin üstündenmi kuracağım yoksa sd kart a atıp mı kuracağım pek bilgim yok da. Buda dosyalar.

2vBYNv.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım ben biliyorum böyle meseleleri cm10 yada cm11 kurman için telefonda cwm yuklu olması lazım cwm yukledikten sonra gerisi gelir cwm yuklemek için s3 göre bi cwm bulup odinle flaşlamandır sonra custom rom ları yukleye bilirsin okey

Bak önce telefonu ROOT'laman gerek, şurada gayet güzel anlatılmış : Samsung Galaxy S3 Root Yapma | Taha'nın Yeri
ROOT'ladıktan sonra mağazadan ROM manager isimli uygulamayı indir ve onun üzerinden telefonuna CWM'yi kur.
Onunda rehberi burada : (2:40'dan sonrasını izle, başta yaptıklarını yapma, 2:40'tan sonra yaptıklarını yap.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim işlemleri yap, ROOT'la ve CWM'yi kur.
Daha sonrada verdiğim videoda yapılan işlemleri yap 4.dakikadan sonrasını izle. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak indirdiğin ROM sürümü güncel ama Gapps'ın güncel değil, Gapps'ı buradan indir : [GAPPS][4.4.x] OFFICIAL Up-to-Date PA-GOOGLE APPS (All ROM's) [2014-09-01] - Post #1 - XDA Forum (Google Stock Package'yi indireceksin.) Tüm ROM'larda aynı Gapps'i kullabilirsin. :) ROM'un üreticisi Gapps verse bile herzaman o verdiğim linki kontrol ederek oradan indir Gapps'ı. :)

Son düzenleme:
Daha kurmadım bir kaç kuşkum var. Nightly rom tam stabil değil sanırım. Her gün güncelleme alıyor bana stabil lazım ama deneyelim. Telefon zaten rootlu belirtmeyi unutmuşum. CWM'yi odin üstünden kurmuyor muyduk ? Son olarak hız performansı iyi dediler ancak bazı yerlerde oyun performansı pek iç açıcı değil gibi yazılar gördüm bu doğru mudur ?

Odinden Yüklemeye gerek yok, ROM Manager'dan kolayca yükleyebirsin. Nightly Bence daha iyidir. Kernel yüklemek gerekmiyor. :) Yüklemek istersende Siyah Kernel önerilir. :) Kendisi OC'yi destekliyor, telefona OC yapabilirsin Siyah Kernel ile. Yapımcısıda Türk zaten.

Kardeşim çok teşekkürler benimle ilgilendin bu kadar zaten videolarını da görmüştüm. :) Siyah kernel'i pek bilmiyorum da
Boeffla-Kernel 2.1 gördüm bu sitede o mu iyidir bu mu ve flashlayarak kuruyoruz değil mi ?

Doğru flaslıyacaksınız, ama kernel yüklemenizi önermem. Siz direk CM kurun. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı