Sapphire R9 270 Lolde kasıyor

Zeki Mürmeyen

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, eskiden 350 fps ile oynadığım League Of Legends oyununu şuan 100-70 fps arasında bazen de 40 lara kadar düşerek oynuyorum. Nedenini anlayabilmiş değilim. Sıcaklık değerlerim normal. Buradaki Windows 8.1 indirdim, etkinleştirdim, sürücüsünü indirince yüklemeye çalışırkena ygıt bulunamadı tarzında bir uyarı verdi, bilgisayarı resetledim, bazı cmd komutları açılıp kapandı ve Catalyst'i inmiş olarak gördüm. Ama windows güncellemelerini yükleyince Sağ-tık yaptığım zaman Catalyst Center yok, ama Program ekle-kaldır da Catalyst görünüyor. Sorunumun nerede olduğunu nasıl anlayablirim? Neler önerirsiniz? Bu arada i3 4150+ Sapphire R9 270 bilgisayarım var.

350 Fps'yi full ayarlarda mı alıyordun ? Eğer öyleyse bende bir sıkıntı var çünkü, R9 290 ile full ayarlarda maksimum 200 fps alıyorumda.

Full ayarlarda alıyordum ama 1366*768 çözünürlükte. Ayrıca Anti-Aliasing de açılamıyor Amd kartlarda. Bu arada sıcaklık en fazla 47 derece olmuş. Yani ısınma problemim yok.

Onboard ekran kartım biostan kapalı. Ne olur ne olmaz bir de açıp deneyeyim bakalım sonuç ne olacak.

Edit: Ondan önce DDU ile driver'ı silip 14.7 Beta yükleyeceğim.

Edit2: DDU ile driver'ı sildim sorunsuz bir şekilde 14.7 Beta yükledim. Birazdan oyuna gireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende HD7850 var 1280x1024 çözünürlükte en fazla 150 fps aldım dikey kapalıyken. Açınca 60 fps sabitliyor. Siz nasıl 350 fps aldınız anlamış değilim.

350 Fps den kasıt oyuna ilk başladığımda aldıım fps. Yoksa takım savaşlarında vs. 100-150 civarlarında. Ayrıca bildiğim kadarıyla r9 270 daha iyi bir kart.

Daha iyi bir kart değil arada sadece 5 hadi taş çatlasın 10 fps fark var. Ayrıca 1080p 'de denedim sonuç yine aynı bende 150 fps gösteriyor.

'Daha iyi bir kart değil' :) Peki tartışmasız 7850 daha iyi bir kart. Ancak asıl sorunuma gelince neden böyle olmuş olabilir sizce? Ayrıca test edip size gösterebileceğim benchmark testleri vs. var mıdır?

Edit: Normal gezinirken fps 50-60-120 arasında. Herkeste böyle mi acaba?

Çözünürlüğü 1024x768 yapıp, grafik ayarlarını en alt seviyeye çekmeme rağmen fps de bir değişiklik yok :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı