Seagate ST1000DM003 Firmware Güncellemesi

BFx

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Arkadaşlar,Seagate Barracuda 1TB 7200RPM Sata 3.0 64Mb 3.5" (ST1000DM003) model bir sabit disk kullanmaktayım. Firmware CC47 mevcut.
Seagate'in bu disklerinde bir sorun olduğunu ve firmware güncellemesi gerektirdiğini okudum, ne kadar güvenilir bir bilgidir bilemiyorum, sizlere danışmak istedim.

Seagate ST1000DM003-1CH162 CC47 firmwareli disk kullanan varmı ? Firmware güncellemesi yapılmalı mı? Firmware güncellemesi yapmadan uzun süre kullanıp sorun yaşayan var mı? CC47 firmware sorunlu bir firmware midir ? Sorun yoksa dahi firmware güncellemesi yapmanın bir avantajı var mıdır ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellik iyidir. Seagate tarafından bildirilen bir problem yoksa tedirgin olmayın. En son çıkan firmwarenin açıklamasında hangi hataların düzeldiği ve ne gibi yeni özellikler kazandırıldığı belirtilmiştir. Böyle bir bilgi yoksa güncellemenize gerek yok. Başındada dediğim gibi güncellik iyidir, güncellemenizi tavsiye ederim.

Seagate'in kendi sitesine baktığımda ekteki gibi bir döküman mevcut. Seri numarasıyla arattığımda kullanılabilir bir yazılım yok diyor. Bu da demek oluyor ki okuduğum gibi korkulucak bir durum bu sabit disk için mevcut değil. Teşekkürler.. ( Siteye bakmak neden aklıma gelmediyse :) )

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımım dokunduysa ne mutlu bana. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı