Ses sisteminden gelen patlama sesleri - Cretaive SB Zx

DeliPado

Hectopat
Daha fazla  
PC açılırken, kapanırken, uyku moduna giderken ve uyanırken Logitech Z506 ses sisteminin hoparlörlerinden çat-çut, pat-put gibi sesler geliyor. Bomba patlıyormuş gibi oluyor. Öyle böyle değil. Çok rahatsız ediyor. Yapmam gereken ayar falan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

AnakartM5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0
İşlemciFX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm İşlemci
Ekran KartıGTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1
Ses KartıSB Zx PCI-E SES KARTI
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttan ses almayı deneyin.
Anakarttan denedim ve çok büyük bir oranda patlama sesleri kayboldu. Sorun ses kartında mı acaba? Eğer öyleyse hayal kırıklığına uğrayacağım. Çok beğenerek satın almıştım. Ayarı falan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru sorarken Z506 ses sitemini belirtmeyi unutmuşum. Sanki sesler (çat-pat) ses kartından geliyormuş gibi sormuşum. Düzeltiyorum ses z506 hoparlörlerinden geliyor. PC'yi açarken, kapatırken, uyku ve uyanırken sanki evde bomba patlıyormuş gibi oluyor. Soruyu düzelttim. Özür dilerim. :( Bu arada bugün creative'i aradım ama bir türlü ulaşamadım. Bayram nedeniyle herhalde.

Sorun ses kartında. Hoparlöre sesi veren ses kartı. Sürücü güncel mi? Bak bu incelemede 24:49'da bu konudan bahsediyoruz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Topraklamada sıkıntı olmasın ? Ses sistemini topraksız prize, bilgisayarı topraklı prize bağlayarak çalıştırmayı dene.

Sorun ses kartında ise iade mi etmeliyim. (Yarın 1 hafta olacak aldığıma) Çözümü var mıdır?
Sorun ses kartında. Hoparlöre sesi veren ses kartı. Sürücü güncel mi? Bak bu incelemede 24:49'da bu konudan bahsediyoruz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep Abi yaptığım işlemleri tek tek söyleyeyim istersen.
Adım 1: http://support.creative.com/Downloads/welcome.aspx adresinden 22,01,2014 tarihinde yayınlanan File Name : SBZ_CD_L13_1_00_24.exe dosyasını indirdim ve kurdun. Ek olarak bir sürü programa da kurdu.

Adım 2: Creative Software AutoUpdate Programını çalıştırdım ve sürücülerin güncel olduğunu öğrendim. Aşağıdaki gibi.

Adım3: Aygıt Yöneticisini kontrol ettiğimde 03.07.2013 tarihli sürücünün kurulu olduğunu gördüm.
Abi ben mi yanlış yapıyorum. Bilmiyorum ama işin içinden çıkamadım. Şimdi sürücü güncel mi değil mi?
Ayrıca benim anakart'ta videoda bahsedilen özellik var mı yok mu onu bilmiyorum.

Topraklamada sıkıntı olmasın ? Ses sistemini topraksız prize, bilgisayarı topraklı prize bağlayarak çalıştırmayı dene.
Denedim. Değişen bir şey olmadı. Eğer öyle olsaydı onbord ses kartını kullandığım zaman da yapardı? Gerçi onborda da ses patlaması oluyor da ses kartına göre neredeyse %90 daha az ses patlaması oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.JPG
    Ekran Alıntısı2.JPG
    62,9 KB · Görüntüleme: 554
  • Ekran Alıntısı1.JPG
    Ekran Alıntısı1.JPG
    38,5 KB · Görüntüleme: 500
Recep abi, sorun ses kartında derken ses kartı bozuk mu demek istemiştin. Yoksa? Ayrıca videoda Ali abinin de tanımlayamadığı ve benim de iki gündür çözmeye çalıştığım sorun genel bir sorun mudur? Genel bir sorunmuş gibi geldi bana. Çünkü Asus Z97 anakartına buna ilişkin ses kartı devresi koyduysa demek ki genel bir sorun! Anakart karşılaştırmasından da anlaşılacağına göre benim anakartta videoda bahsedilen (Unique de-pop circuit) özellik yok. Ses kartı anakart fiyatının hemen hemen iki katı ve creative'nin bu konuda bir çözüme gitmemiş olması gerçekten çok düşündürücü! Ne yapmalıyım ses kartını iade mi etmeliyim. Wİndows 8 almak istiyordum. Kartı vatandan almıştım. İade edip W8.1 mi alsam. Ne diyordunuz.

Benim anakart M5A97 R2.0 ve bu kartta Unique de-pop circuit özelliği yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı