Signature Validation Options Hatası

Ozan Demir

Kilopat
Yer
Safranbolu
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Beyler çalışmakta olduğum yere bugün bir bilgisayar geldi, sorunu şu ki bilgisayarı açar açmaz yaklaşık 9-10 tane pop-up mesajı gibi Signature Validation Options hatası gelmekte. Ayrıca hangi exe'ye tıklarsam tıklayayım vlc player olarak açıyor ve ayrıca bilgisayarıma girmiyor, görev yöneticisi açmıyor, güvenli kip de de aynı sorun. İçinde önemli bilgiler olduğundan format atmak da imkansız aklıma gelen tek yöntem kaspersky dan rescue disk oluşturup taratmaktı yaptım da 120 kadar trojen bulup sildim ama düzelmedi, başka bir çözüm olabilir mi acaba? Özellikle @Recep Baltaş @MF ilgilenirseniz çok sevinirim. Dediğim gibi hiçbir exe'yi çalıştırmıyor bilgisayara müdahale ettirmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux live bir sistemle önemli dosyaları alın. Sonra format atın. Kaspersky rescue bilmeyen için yetersiz kalabilir bu durum sizde bu şekilde olmuş.
Soruna yol açan virüstür. Eğer elinde onarma diski varsa virüsü sildi isen onarma yapıpta deneyebilirsin. Ancak linuxtan dosyaları alıp format atmak daha kısa sürecektir.

@Murat5038 rescue de ilk başta update sonra mount edip hdd'yi taratma yapıp sildim ama pek yararı olmadı. Peki dosyalardaki virüs tekrar Windows sistemine geçince bulaşmaz mı ?
Rescue direkt silmek için yapılmış birsistem değil. Neyse bu uzun iş anlatmak.
Aldığın dosyaları bir disk'e alıp format attıktan sonra Antivirüs ile atarama yaparsın geçmiş olan varsa silebilirsin sorun olmaz. Rescue ile bile alabilirsin dosyalarını.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı