Tırnağım ezildi ne yapmalıyım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Roxor

Kilopat
Daha fazla  
Tırnağım jilet ile kapağı arasında kalıp içine göçtü. Şu anda kanamıyor ama yol göçüğü gini kaldı. Ne yapmalıyım ?

Doktora git. Benimde kapının arasında kalmıştı. Kopmuştu. Sonra tırnağın çürümesini beklediler galiba. En sonunda da çektiler. Yeni çıktı. Geçmiş olsun.

Doktora git. Benimde kapının arasında kalmıştı. Kopmuştu. Sonra tırnağın çürümesini beklediler galiba. En sonunda da çektiler. Yeni çıktı. Geçmiş olsun.

Sen hemen mi gitmiştin ? Benim ki ucundan ezildi, kopma gibi bir durum yok.

Ben küçük yaşlarda bisikleti ters çevirmiştim ve pedalı çeviriyordum. Sonra işaret parmağımın orta kısmı zincir ile dişli arasına girdi-çıktı orada bir şeyler oldu, bende anlamadım ne olduğunu. Parmağımı sardık falan yara kapandı. 1-2 ay sonra tırnağım kendiliğinden kopmuştu ve yerine yenisi çıktı. Doktorlar tırnağı kopartabilir. Yerine yenisi de çıkar. Doktora danışman en iyisi.

Hemen git. Önce enfeksiyon kapmış mı ona baksınlar. Kaparsa çok kötü olur. Herşeyden korun. Mikrop yuvalarından uzak dur. Ve mümkünse antibakteriyel sargı beziyle sarsınlar.

Sıfırdan kopan bir tırnak ne kadar sürede büyüyor?
Sorma sebebim tırnağım kanadı içinde izi kaldı tırnağım büyüdükçe yukarı çıkıyor izi, tam ortada şu anda ne zaman keseceğim yere gelir sizce arkadaşlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı