Taşınıyoruz İnternet İçin Ne Yapmak Lazım?

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar başka bir şehre taşınıyoruz. TTnet'i ve telefonu kapattırıyoruz. Yeni gittiğimiz evde fiber internet var sanırım sadece anlaşmalı olan sağlayıcı çalıştırıyormuş. Bizim binada da Türksat Kablo Tv kutusu filan var. Sanırım sadece Uydunet'i seçebiliyoruz öyleyse. Neyse taşınınca direk internet için Türksat'a mı gideceğiz? Yoksa ev telefonunu filan açtırmak gerekiyor mu? Biz ev telefonu kullanmıyoruz ama yinede Adsl için Telekom'dan açtırıyorduk. Yine oradan mı açtıracağız yoksa Türksat yeni hat açar mı? Bir de bizde Airties 5340 model modem var. 150 mbps'e kadar destekliyor adsl+2 modemi. Acaba fiber interneti çalıştırır mı? Son olarak bize uygun bir kampanya önerebilirmisiniz? Kablo tv filan ne işe yarıyor bilmiyorum. Digitürk yada D smart kullanacağız büyük ihtimal o yüzden kotası yüksek olan 50 - 75 tl civarı bir paket olabilir sanırım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Uydunet, telefona ihtiyaç duymaz. (Kısaca Kablo TV hattı kullanılır) Teledünya Üst Paket ile taahhüt yaparsan ucuza gelir. Yok ben diğerlerinden birini istiyorum dersen Superonline'yi öneririm. (Ki Digiturk ile taahhüt yapabilirsin.) Fiber desteği için taşınacağınız yerde Türk Telekom'un kutusunun olması gerek. Bazen bu kutuları görmeyeceğiniz bir yere de koyarlar. Fiber için modeminin üzerinde WAN yazan mavi bir port gerekli ve modemin WAN üzerinden oturum açma özelliğinin olması gerek. (Kısaca "Fiber" özelliğini desteklemesi gerek. VDSL2 modemlerin çoğu (Örnek: Huawei HG630a) Fiber'i destekler.)

Yalın İnternet teknik adıyla nDSL, kısaca sabit telefon hattı olmadan internet erişimine sahip olmanızı sağlayan hizmettir. Genişbant hizmeti ile sabit telefon hizmeti arasındaki bağlantıyı kaldıran Yalın İnternet paketleri sayesinde, telefon aboneliği gerekmeksizin internet bağlantısına (DSL) sahip olabilirsiniz.

Geri
Yukarı