5000 TL Render Sistemi Toplama

kukabay

Hectopat
Daha fazla  
Sistemi cumartesi günü gidip Vatan'dan alıyorum o yüzden sizlerden son bir görüşlerinizi alayım dedim eksiği,sıkıntısı var mı diye. Sistemi 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum.

sPK8jK.jpg

Kullanış amacı: Oyun (%60) + Çizim.Render (%40) olacak.

Render için işletim sistemini üst seviye tuttum ve SSD ekledim,çizim için IPS monitör ekledim.

Oyun için ekran kartı konusunda tereddütte kaldım ve en sıkıntı yaşadağım parça bu oldu. Bir haftalık araştırma sonucu f/p ürünü olarak Zotac GTX780 amp! seçtim. Sebebi ise diğer kartlardan özellik olarak daha üstün oluşu ( soğutma kısmında biraz başarısız deniliyor fakat sürekli o denli bir yük altında kalmayacağı için sorun olarak görmedim ) 5 yıl garantili vs... Sesine veya ısınmasına önem vermiyorum benim için yüksek fps değerleri versin yeterli. Herhangi bir sorun çıkarsa direkt iade edip Evga serisinden alacağım. Zaten gördüğünüz üzere kasa içindeki fan soğutma sisteminede önem verdim.

Multimedya ürünleri olarak sade ve ergonomik oluşuna önem verdim o yüzden düşük seviyede tercih yaptım.

Şimdi sizlerden ricam alacağım parçaları önceden kullanmış olan varsa olumlu veya olumsuz yanlarını yazarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not: Sadece '' şunu al ''demekle kalan kişiler yazmazsa sevinirim.Markasından çok nedenleri ön planda olsun

Elimde halen 2 adet Microsoft'un Wireless klavyelesi var ve ikisini de kullanmıyorum. Nedeni ise oyun sırasında bazı tuşları algılamıyor. Bu yeni versiyonu nasıldır bilmiyorum fakat Microsoft klavye önermiyorum. Onun yerine Logitech'in ürünlerini öneririm.

Pardon bu kabloluymuş şimdi farkettim Wired yazınca Wireless yani kablosuz sandım. Fakat Logitech'in ürünlerine de bir bakın derim.

Son düzenleme:
Eğer dediğin gibi 5000 tl bütçen varsa kasayı cm 693 seçebilirsin yanında sıvı soğutmada geliyor ayrıca midt ve atx boyutlarda o bütçeli bir sisteme 8 gb ram çok sade kalır yanında bütçe bulabilirsen 16 gb düşün bence

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı