Teog Ve Lise

• Konuyu başlatan Berk Alp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 1B
B

Berk Alp

Ziyaretçi
Hepinize iyi akşamlar,
Bugün bu konuyu açmamın sebebi 7. sınıfa geçtim ve artık teog sınavları başlıyor... Yeni bir sisteme kurban gidiyoruz bizde. Ben 6. sınıfı 96.75 puanla ve üstün başarı belgesiyle bitirdim. Ders çalışmayı hiç sevmem ve o yüzden bu yıl biraz gözüm korkuyor. Büyüklerimden biraz tavsiye bekliyorum. Çok istediğim Galatasaray Lise'sine gitmek istiyorum ve puanı 493.xxx gibi bir puan. Oraya nasıl girebilirim? Yatılı bir lise olduğundan da endişem var. Zorluk çok çeker miyim yatılı lisede? Yatılı lisede birde telefon, laptop gibi aletlere izin veriliyor mu? Son sorum olarak, oraya neler götürebiliriz ve oraya gidip, çıktıktan sonra bir asosyallik yaşar mıyım? Hayatta ki gelişmelerden uzak kalır mıyım?

Yatılı liselerde telefon, tablet, bilgisayar vs, hepsi serbest. Yine düzenini bozma. Derslerine çalış. Ben 7. sınıfı 82 gibi bir ortalama ile bitirdim. Asıl heyecan bizim için başlıyor :D. Orada asosyallik yaşamazsın çünkü lise ortamı çok kaynak bir dönemdir. Tabletin varsa bağlan internete, neler oluyor öğren :D.

Ben de çalışmayı sevmezdim SBS'de iyi sonuç aldım, iyi bi' liseye de gidiyorum. Önerim ise eğlenmeyi unutmayın ve dershaneleri sallayın- hiç bi' işe yaramadı bende- ama böyle bi' çalışmayla Galatasaray'a gitmeniz biraz zor.

Yatılıyla ilgili soruları düşünme şimdi. Daha sonra lise için fikrin bile değişebilir. Sadece elinden geldiği kadar çalışıp istediğin puanları almayı hedefle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı