Top oynarken kolumun üstüne düştüm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar, bugün top oynarken bileğim burkulmadan normal bir şekilde koluma düştüm yani tam düşmedim ama ağırlığım bir anda koluma yüklendi. Bileğimden omzuma kadar ağırdı. Şimdi bileğim ve kolumun dirseğimden bileğime kadar ağrıyor. Doktora olay olduktan 45 dakika sonra gittim, kırık ve çatlak yok dedi.

Kemik sağlam dedi ve merhem, hap verdi. Buraya kadar tamam ama arkadaşım Almanya'da oturuyor, onun da aynı şekilde olmuş ama kırıldığı, ağrılarından dolayı 3 hafta sonra çektirdiği MR sayesinde çıkmış.

Benim korkum da sonradan çıkması, yanlış kaynayabilir. Merhemi kullanıp ve hapı içip 1 hafta ağrılar ve hareket ederken oluşan ağrı geçmezse gitmek istiyorum. Sizin bu konuda görüşleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Bence eğer doktorun dediği gibi bir şey yoksa, birkaç güne geçer yavaş yavaş ağrısı. Ama geçmez ise, bence bir kez daha mr çektirmek iyi olur emin olmak açısından.

Eğer kırık veya çatlak olsa ağrısından duramazsın. Yani şuan ağrıyor olabilir ama eğer kırık veya çatlak olsaydı ağrısından mesaj yazamazdın.

Mr testi en sağlıklı olanıdır. Siz işinizi garantiye alın. Sağlık bu sonuçta her ihtimali değerlendirmek lazım. Mr sonuçlarını da bir kaç doktora göstermeni tavsiye ederim. :like:

Arkadaşlar 27 gün aradan sonra tekrar doktora göründüm evet çok uzun bir ara ama inanın randevu bulamadım özelde ya da devlette her neyse filmlerime tekrar baktı(ilk çekilen) ufak bir çatlak var dedi görülmemesi normal dedi ben 1 aydır yaklaşık var dedim öyleyse kaynamıştır dedi bana bileklik, hap, merhem verdi. Bilekliği 10-15 gün tak dedi. Görüşleriniz neler ?

Bilekliği doğru düzgün sıkıca tak. Mümkün olduğunca uzun takılı kalsın. Merhemi akşam yatarken veya çok ağrı olduğunda sür. Hap olarak ne verildi yazarsan iyi olur. Eğer efervesan tablet ise iyi D vitaminidir. Eğer D vitamini verilmedi ise bilekliği takalı arası 5/6 gün geçti ise yumurta, balık gibi ürünleri yemeye çalış. Doktor kontrole gel demiş olması lazım. Dediği vakit gitmende fayda var.

''Kırık çıkık olsa ağrısından duramazsın'' gibi lafları dikkate alma çocuk yaşta 3 gun farkinda olmadan kırık kolla gezmis günlük işlerini kolaylıkla yapmış biri olarak söylüyorum. :) Git filmini çektir garantiye al işini şakaya gelmeyecek bir konu.

Son düzenleyen: Moderatör:
''Kırık çıkık olsa ağrısından duramazsın'' gibi lafları dikkate alma çocuk yaşta 3 gun farkinda olmadan kırık kolla gezmis günlük işlerini kolaylıkla yapmış biri olarak söylüyorum. :) Git filmini çektir garantiye al işini şakaya gelmeyecek bir konu.
Bana da öyle dediler, yarım saat güle güle oturdum. Kolum kırılmış. :mad:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı