Tp-Link TD854W kablosuz ağ sorunu

hyperw0w

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. TD854w model modemim gayet güzel ancak bir sorun var. Evimdeki Dizüstü PC Bağlanıp internete giriyor ama evdeki telefonlar ağa bağlanıyor ama internete girmiyor. Ben sorunun ilk önce kendi telefonumda olduğunu düşündüm ancak geçen gün bir çok farklı telefon modelinde (GalaxyAce, İphone4S-5, İntouch2, Asha300) bunlar ve bir kaç tane telefondan denedim girmiyor. Ağa bağlanıyor ancak internete girmiyor. Bazen ağa bile bağlanmıyor çok nadir de olsa bazen düzeliyor. Hem bağlanıyor hemde internete giriyor bu sorunun nasıl düzeltirim yardim eder misiniz.

Bazı sorularınızı şimdiden cevaplarını vereyim;

• Başka modemde bağlanıyorum
  • Modemin 802.11 b/g ve 802.11 b/g/n yaptım düzelmedi
  • Modemin ip adresi 192.168.1.1 bunu 192.168.3.1 yaptım düzeldi ancak modemin arayüzüne girmekte zorlandığım için geri eski haline çevirdim ama sizin sözlediğiniz yöntemler olmaz ise en son çare 192.168.3.1 yapıcam (ama buda olmaya bilir ilk yaptığımda oldu sonra yaptım olmadı)

Bir sorum daha var bazen net kopmuş gibi oluyor google.com girerken DSL bağlantisi yok diyor neden bunu yapıyor?
Birde ek olarak Ben interneti üst komşumdan alıyorum bendeki modem (td854w) ondaki (Pikatel airmax 101) ben modemleri direk kablo ile bağladım. Acces point işlemini pek bilmiyorum ama pikatelin ara yüzünden baktım benim modemi görmüyor, başka modemi görüyor. Sorun olur mu ? Kurulu şuan ama bu sağlıklı değil derseniz nasıl kurmak gerek onu da söyleyin.

Şimdiden Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuzenimin evinde gittim orda denedim sorun yoktu
Komşuya 1 modem bağlı oda benim modem
Daha önce FW güncellemesini yaptım ancak bittiğinde hata veriyordu anlamadım

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı