Turkcell T20 Root Rehberi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Adım adım Turkcell'in T20 telefonunu root ediyoruz.

Turkcell ROM'u maalesef henüz root edilemiyor. Önce telefona buradaki yöntem ile Spain Yoigo ROM'unu yüklemeniz gerekiyor. Spain Yoigo ROM da root olmazsa bu ROM'u yükleyin.

1- Öncelikle "update.zip " dosyasını Buradan indirin.
2- İndirdiğiniz zip dosyasını açmadan, SD kartın herhangi bir yerine atın.
3- Telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Hızlı Önyükleme deki onay işaretini kaldırın.
4- Ayrıca telefonun ayarlarından, Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme / USB Hata Ayıklaması'ı devreye sokun.
5- Telefonun açma/kapama tuşuna uzunca basın ve çıkan menüden KAPAT diyerek telefonu kapatın.
6- Telefon kapalı iken, telefonun ses açma tuşuna basılı tutun ve parmağınızı kaldırmadan, telefonun açma/kapama tuşuna basın. İki tuşa beraber, takriben 5-6 sn kadar basılı tutun. Eğer burayı başarı ile yaparsanız Mavi yazılar ile yazılmış "Android system recovery <3e>" adlı bölüme gelmiş olacaksınız.
7-Bu bölümde ses açma/kapama tuşu ile menulerde dolaşabilir, Telefonu açma/kapama tuşu ile seçim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 2. sıradaki "Apply update from sdcard" adlı menüye gelin ve Telefonun açma/kapama tuşuna bir kere basarak seçin.
8- Seçim işleminden sonra SD kartınızdaki dosyaları göreceksiniz. Eğer SD kartınızda çok dosya ve klasör varsa attığınız "update.zip" dosyasını göremeyebilirsiniz. Bu yüzden tavsiyem bu menüde gördüğünüz ve içerisinde çok fazla dosya olmayan bir klasörü gözünüze kestirip, bu klasörün içine "update.zip" dosyasını atmanız. Bu nedenle telefonu tekrar açıp "update.zip" dosyasını gözünüze kestirdiğiniz klasörün içine atmalı ve saydığımız "5 NOLU MADDE"den itibaren yeni baştan yapmak zorundasınız.
9- Neyse "update.zip" dosyasını SD Kartta bulabildikten sonra bu dosyayı seçin.
10- Eğer işleminiz başarı ile sonuçlandıysa "Install complete. Enjoy! Install from sdcard complete." şeklinde uyarı almanız lazım.
11- Daha sonra "reboot system now" menüsünü seçerek telefonunuzu reboot edin.
12- Yüklenen uygulamalar kısmında "Superuser" uygulamasını görebiliyorsanız telefonunuz başarı ile rootlanmış bulunmaktadır.
13- Marketten "Titanium Backup", "Adfree" vs.. gibi root hakkı isteyen uygulmalarla istediğiniz uygulamaları kaldırabilir, yedekleyebilir, ücretsiz uygulamaların reklamlarından kurtulabilirsiniz.

Katkılarından dolayı üyemiz cassana'ya teşekkürler.

Dediklerinizi aynen yaptım update.zip dosyasını hiç açmadan direk sd karta attım .update.zip dosyasını seçtim ve aynen bunları yazdı:

-- Install /sdcard ...
Finding update package...
Opening update package...
Verifying update package...
E:failed to verify whole-file signature
E:signature verification failed
Installation aborted.

turkcellin kendi romunda root etmeyi denedim acaba başka rom mu yüklemem gerekiyor root etmek için?
Cevaplarsanız sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
3. ve 4. adımları uyguladınız mı?

Ayrıca Boot Recovery menüsünde Verification devre dışı olmalı. < Bu belki T20 Recovery menüsünde olmayabilir.

ZIP dosyasını tekrar indirip atmayı da deneyebilirsiniz.

Turkcell ROM'u root edilemeyebilir. Bir de stok ROM yükleyip deneyin.

Güncelleme: Önce telefona buradaki yöntem ile Spain Yoigo ROM'unu yüklemeniz gerekiyor.

Spain Yoigo ROM da root olmazsa bu ROM'u yükleyin.

Benim Anlamadığım bir mesele var. Şimdi Spain Yoigo ROM'unu yükledim diyelim root etmeyi de başardım.Ama Spain Yoigo ROM'unu beğenmedim.Tekrar Turkcell in orjinal romuna geçtiğimde root özelliği durur mu ? Yani her rom yüklediğimde yeniden root etmem gerekir mi ?

Teşekkürler Denedim Turkcell T20 nin kendi romunda root olmuyo ama diğerledinde oluyo.Ben şimdi spain yoigio romunu kullanıyorum TEŞEKKÜRLER..:)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı