Turkcell T20 - Uygulamalar menüsünden gazete linklerini temizlemek

DevCan

Hectopat
Merhabalar,

Turkcell T20 uygulamalar menüsüne Akşam, Hüriyet gibi gazetelerin linklerini eklemiş. Bunları nereden silebileceğimi bulamadım. Uygulamalar arasında görünmüyorlar. Neredeyse tüm Turkcell uygulamalarını temizledim onları bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Konuyla ilgili biraz araştırma yaptım. Öncelikle o uygulamalar ROM ile geliyor ve bu yüzden silmek için root yetkisi gerektirdiği söyleniyor.

Bir başka alternatif ise Android Mate uygulaması. Uygulamayı ilk kez çalıştırınca SuperUser yetkisi istiyor. Allow diyerek bu yetkiyi verin.

Sonrasında "File Explorer" kısmına geçin ve /system/app yazın. Buradan silmek istediğiniz uygulamaların APK ve ODEX dosyalarını seçip delete komutunu verin.

Bir başka alternatif ise Shake - Uninstall fakat kullanımı biraz ayar gerektiriyor.

Teşekkürler @Burak Alkan dediğiniz uygulama (Android Mate) bunları silmeme yardımcı olmadı ancak nereden silebileceğimi bulmamı sağladı. /cust/turkcell/tr/app/ApplicationForCustomize.apk uygulama dosyasını Root Explorer ile silince sorun çözüldü..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı