Turksat 4/A Güncelleme

tianleile

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Samsunny FS55Q mini uydu alıcım var. Turksat 4A' ya geçince kanallar gitti. Ben de bütün kanalları silip otomatik tarama yaptım fakat bazı kanallar gelmedi. Turksat 4/A ya nasıl güncelleyebilirim bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Tp listesine; 11844 frekansı, V 2222 sembol oranı, Fec: 3/4. Şebeke araması açık deyip, eklerseniz ve aratırsanız, sorununuz çözülecektir.

Her türlü uydu sorunlarınıza yardımcı olabilirim.

Kanalların hepsini çıkartmanın temel prensibi şudur;

Türk Telekom'un uydu kanallarında yayın reklamı yaptığı, frekans bilgilerini gösterdiği kanallar vardır. Hepiniz zaman zaman bu kanalları görürsünüz.

Bu kanallardan bir tanesi de ;

frekans: 11844
Sembol no: 02222
polarizasyon: V

olan kanalı listenizden bulmanız ve gösteriyor olması gerekiyor. Eğer listenizde yok ve göremiyorsanız;

frekans listesine bu bilgileri ekleyip taratarak Türk Telekom'un bu kanalını bulmalısınız.

Türk Telekom'un yukarıda bilgilerini verdiğim kanalını bulduktan sonra kanal üzerinde, kanala ait frekans bilgilerini şebeke arama (Ağ arama işaretli) açık şekilde tarama yaptırmalısınız.

Bu frekanstan tarama yaptırdığınızda otomatik olarak bütün kanallar gelecektir.

Tek tek kanal aramaya filan kalkmayın sakın. Cihazda uydunun adının 2A, 3A veya 4A yazmasının hiç bir önemi yoktur.

Her türlü uydu sorunlarınıza yardımcı olabilirim.

Kanalların hepsini çıkartmanın temel prensibi şudur;

Türk Telekom'un uydu kanallarında yayın reklamı yaptığı, frekans bilgilerini gösterdiği kanallar vardır. Hepiniz zaman zaman bu kanalları görürsünüz.

Bu kanallardan bir tanesi de ;

frekans: 11844
Sembol no: 02222
polarizasyon: V

olan kanalı listenizden bulmanız ve gösteriyor olması gerekiyor. Eğer listenizde yok ve göremiyorsanız;

frekans listesine bu bilgileri ekleyip taratarak Türk Telekom'un bu kanalını bulmalısınız.

Türk Telekom'un yukarıda bilgilerini verdiğim kanalını bulduktan sonra kanal üzerinde, kanala ait frekans bilgilerini şebeke arama (Ağ arama işaretli) açık şekilde tarama yaptırmalısınız.

Bu frekanstan tarama yaptırdığınızda otomatik olarak bütün kanallar gelecektir.

Tek tek kanal aramaya filan kalkmayın sakın. Cihazda uydunun adının 2A, 3A veya 4A yazmasının hiç bir önemi yoktur.
Bu frekanslarla otomatik arama yaptım. İstediğim kanallar gelmedi.

Bu işlerin püf noktası budur. Türk Telekom bilgilendirme kanalında da aynı prensibi yazıyor zaten. Bir yerde gözden kaçırdığınız veya bir uygulama hatası yapmışsınızdır. Tekrar kontrol edip deneyin.
Elimden geleni yaptım ama olmadı, mecbur bi televizyoncuya gideceğim :lanet:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı