Uyumluluk sorunu

• Konuyu başlatan Azyer_Cokisyapar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 847
A

Azyer_Cokisyapar

Ziyaretçi
Visual Studio ortamında hazırladığım dinamik web sitelerini, Internet Explorer 7, 8, 9, 10 ve 11 de görüntüledim.
Hepsinde farklı görünümlar elde ettim. Sağa sola kaymalar, garip garip şekiller, ilginç yazı fontları oluşmakta. Açıkçası bu durum moralimi bozdu. Normalize.css, reset, css denedim fayda etmedi. Tüm tarayıcılarda tek tip görüntüyü nasıl elde edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalize.css, reset, css denedim fayda etmedi. Tüm tarayıcılarda tek tip görüntüyü nasıl elde edebilirim?

Reset.css oluşturduğunuz diğer stilleri etkilemez. Sadece tüm tarayıcılar da html elementleri için ortak bir sıfırlama tekniğidir. Sizin yapmanız gereken arayüzünüz için yazdığınız css dosyasını diğer tarayıcılara göre farklı yöntemler kullanmanız gerekiyor. Yani css hack yöntemi ile tarayıcılar da uyumluluğu oluşturabilirsiniz. Ayrıca şunu söyleyeyim yazdığınız css Firefox üzerin de zaten sorun çıkarıyorsa diğer tarayıcılarda da çıkarır. O yüzden ilk önce Chrome ve Firefox için düzenleme yapmanız daha iyi olacaktır. Firefox ve IE için css hack yöntemleri aşağıdadır.

Firefox için : "@-moz-document url-prefix(){}"
Explorer için : Fatih Hayrioğlu

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı