4440 + H81M Plus + GTX760'lı Sistemi Nereden Almalıyım?

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Arkadaşlar dün bu 3 yere gittim ve kendi toplatmak istediğim sistemimi gösterdim. İstediğim sistem buydu:

Vatan1.png

Vatan bazı parçalar şuan elimizde yok ve neden ayrı güç kaynağı ile kasa yaptın dediler. Bunu önerdiler:
Vatan2.png

Exa yine aynısını söyledi ve sana daha ucuza daha iyi bir sistem çıkarttım dedi. Resimdeki fiyata bakmayın 2,028.32 TL tuttu.

Exa.png

Buda Gold, bazılarını sitesinden bulamadım o yüzden yazı olarak atacağım.

Gold.png

Asus GTX760-DC2T-2GD5-SSU 2GB GDDR5 256Bit Ekran Kartı - Gold.com.tr
1 TB Wd Blue 3,5 SATA3 64MB7200Rpm
4GB KINGSTON DDR3 1600Mhz

HDMI kablosu ile birlikte Gold'daki 2,016.77 tuttu. Pazartesi günü sistemimi alacağım. Fakat bunlar yüzünden kafam karıştı :) Bir yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gold'da ki işlemci 4440 değil yalnız 4690, yanlışlıkla yaptıysan bilgin olsun. Eğer kasaya kendim monte ederim bu parçaları dersen her parçayı ucuz olduğu yerden al. Ekran kartı nerede ucuzsa oradan, işlemci nerede ucuzsa oradan gibi.

Bu arada 4 GB yerine 8 GB ram almanı tavsiye ederim, 4 yeterli sayılır ama ileri de yetmeyecektir, 8 GB işini rahatlıkla görür.

Hiçbirine uyma ve bu sistemi al. (2.100TL bütçen var diye tahmin ediyorum Vatan'da ki fiyattan.)
Toplam: 2.086 TL

Tüm parçaları nerede daha uyguna bulursan oralardan al. Daha sonra montajını kendin yap. ;)

Amd ekran kartı şuan için almak istemiyorum. Neden diye sorarsanız, Watch Dogs gibi oyunlarda sorunlar meydana gelebiliyor :)
Watch_Dogs kendisi arızalı. Benim GTX770'de bile ne yapacağını şaşırıyor kendisi. :)

Hiçbirine uyma ve bu sistemi al. (2.100TL bütçen var diye tahmin ediyorum Vatan'da ki fiyattan.)
Toplam: 2.086 TL

Tüm parçaları nerede daha uyguna bulursan oralardan al. Daha sonra montajını kendin yap. ;)

Watch_Dogs kendisi arızalı. Benim GTX770'de bile ne yapacağını şaşırıyor kendisi. :)
Bu topladığın sistem galiba Vatan'dan. Gold'da 4690 işlemci 490 TL'ye denk geliyor. :)

Bu topladığın sistem galiba Vatan'dan. Gold'da 4690 işlemci 490 TL'ye denk geliyor. :)
Bütçeni sen net olarak belirtmediğin için tam bir bütçeye noktaya atışı yapamam. Cebini sen biliyorsun. Eğer Gold'da 4690 490 TL ise onu oradan satın al. Daha sonra diğer ürünleri en ucuz nereden bulursan oradan almanı tavsiye ederim. :)

Hatta eğer baktın ucuza ala ala bütçe kaldı işlemciyi i5 4690K olarak alabilirsin. Böylece Z97'yi en iyi biçimde kullanmış olursun.

Bütçeni sen net olarak belirtmediğin için tam bir bütçeye noktaya atışı yapamam. Cebini sen biliyorsun. Eğer Gold'da 4690 490 TL ise onu oradan satın al. Daha sonra diğer ürünleri en ucuz nereden bulursan oradan almanı tavsiye ederim. :)
Bütçe resimlerde mevcut. :) En fazla 2.300 TL verebilirim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı