Virüsler Ekran kartı İşlemci vs. Zarar Verir Mi ?

muhammetk

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Başlıkta belirttiğimde ki gibi virüsler ekran kartı, işlemci vs. zarar verir mi ? İyi bir sistemim var ve zarar vermek istemiyorum.

Çok etkili bazı zararlı yazılımlar eski donanımlı sistemlerde bahsettiğiniz türde zarar verebilmekteydi. Şu şekilde zarar verir, sistem yapılandırmasını bozar, sistemin ısınsa bile kapanmaz gibi. Bunlar düşük ihtimal ama zarar verebilir. Sağlam bir güvenlik yazılımı kurup bakım ve kontrolünü yaptığınız sürece zarar gelmez.

Yani bahsettiğim virüsler bu basit uygulamalardan bulaşan virüsler gezginler gibi sayfalardan indirilen metin 2 vs. bunun gibi indirmelerden bulaşan virüsler.

Teşekkürler birde mesela ekran kartına virüs bulaştı ve nasıl temizlerim ? Driver vs. bunlarla temizlenebilir mi ? ve Eset Antivirüs ve Avast Free kullanıyorum bunlar yardımcı olacak mıdır ? Yoksa önerebileceğiniz bir şey var mı ?

Ekran kartına virüs bulaşmaz.
İşletim sisteminize bulaşır buda temizlenebilirse antivirüs programı ile temizlenir temizlenemezse temiz bir sıfırdan kurulum yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı