Windows 7 blue screen sorunu

Cihan Garip

Hectopat
Daha fazla  
IMG_1507.jpg

Arkadaşlar son zamanlarda günde 1 veya günde 2 mavi ekran alıyorum. Daha sonra altta virüs taramalarında olduğu gibi %100 olana kadar hızlı bir tarama oluyor ve pc yeniden başlatılıyor. Daha sonra önüme Windows'u nasıl başlatmak istersiniz diye bir seçenek geliyor. Pc açıldıktan sonra Windows son anda kurtarıldı diye bir sekme açılıyor ve altında blue screen hatası vs yazıyor. Nasıl düzeltebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7 çok sorunlu bir işletim sistemi.Arada bana da oluyordu format attım geçti.

Baktığım forumlarda ve Windows'un kendi sitesinde bu hatanın donanımsal veya yazılımsal olabildiği anlatılıyor. Deneme yanılma yöntemi ile yapabilir. Belki bir format ile sorun çözülecek belkide donanımsal olarak sorun çıkartacak.

Eskiden böyle bir sorunum yoktu, bıostan ayarlama yaptıktan sonra başıma geldi. Ama ara sıra yaşıyorum, pc çalışıyor normal olarak.

Arkadaşın ramlerinde sorun olabilir arkadaşlar ''lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım''. Sen en iyisi ramlerini bir kontrol ettir. Çünkü genelde bu mavi ekran hatası ramlar'den kaynaklanıyor.

Arkadaşın ramlerinde sorun olabilir arkadaşlar ''lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım''. Sen en iyisi ramlerini bir kontrol ettir. Çünkü genelde bu mavi ekran hatası ramlar'den kaynaklanıyor.

Harddiskte de olabilir. RAM'de depolanacak alan kalmaz ve işlemci harddiske yazmaya başlar yazarken bir bozuk sektöre rastlarsa da mavi ekran hatası alabilir. Yanlış bilgilendirme mi? Bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı