Windows 8 ürün anahtarım nerede?

Can ULUTAS

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, normalde dizüstü bilgisayarımın altında yer alması gereken Windows 8 bandrolü üzerinde ürün anahtarım yer almıyor. Ürün anahtarımı nasıl öğrenebilirim?

Not: Masaüstüne erişimim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün anahtarı hiç biryerde yok, ben de zamanında aramıştım. Ne klavuzda, ne de başka bir yerde yazıyor. AİDA 64 ile baktım öyle öğrendim. Başka yolu var mı bilmiyorum ama biryere yazmak şart, ileri de lazım olabiliyor.

Laptop hiç mi açılmıyor?

Ürün anahtarı hiç biryerde yok, ben de zamanında aramıştım. Ne klavuzda, ne de başka bir yerde yazıyor. AİDA 64 ile baktım öyle öğrendim. Başka yolu var mı bilmiyorum ama biryere yazmak şart, ileri de lazım olabiliyor.

Laptop hiç mi açılmıyor?
Hiç açılmıyor :(

Windows 8 x64 kurulum DVD si yerleştirdim ve onarma yoluna gittim. Windows sürücüsü kilitli diye bir hata mesajı aldım. Geri yükleme kapalıymış. Yani her yol kapandı. Eski Windows'u silip yerine yenisini kurduktan sonra ürün anahtarına erişebilir miyim ?

Merhaba,
Bilgisayarınızı İnternet üzerinde bulunan herhangi bir key ile kurun (bilgisayarınızın işletim sistemi ne ise ona uygun).
Örnek: Windows 8 SL ise herhangi bir Windows 8 SL key'i ile.
Kurulumu tamamladıktan sonra etkinleştirme işlemini çalıştırın, etkinleştirme başarısız olur ise.

32 Bit.
http://rweverything.com/downloads/RwPortableV1.6.5.9.zip
64 Bit.
http://rweverything.com/downloads/RwPortableX64V1.6.5.9.zip

Yazılımlarını indirin ve eklediğim resimlerdeki adımları izleyerek bios içerisine gömülü olan ürün anahtarınızı öğrenin.
Sonra Windows ürün anahtarınızı bios içinde bulunan ürün anahtarınız ile değiştirerek etkinleştirme işlemini tekrardan çalıştırın.

capture1.jpg

Şans eseri eski Windows açıldı. @Goksel KARVAR' ın gösterdiği yol ile ürün anahtarımı aldım. Sistem şuan çalışıyor, bu hali ile denetim masasından falan kurtarma ihtimalimiz var mı ?

Lisans kodunu bir yere yaz, ileri de lazım olur. Benim laptopta Windows 8 single language var, satın alırken verdikleri kurtarma DVD'sinin üstüne yazdım. Sen de öyle yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı