Windows 8.1 pro 32 bit program kurma sorunu

Ercan Umut

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar pc de 8.1 pro 64 bit kurulu fakat yüklediğim bütün programları 32 bit olarak kuruyor. Bunu düzeltmenin bi yolu yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır ben 32 bit yüklemiyorum kendisi yüklüyor ve hatta ben 64 bit seçtiğim halde 32 bit yüklenenler var.

Resmini de atıyorum ama reklam demezler inşallah programlara.

sdf.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Hayır ben 32 bit yüklemiyorum kendisi yüklüyor ve hatta ben 64 bit seçtiğim halde 32 bit yüklenenler var.

Resmini de atıyorum ama reklam demezler inşallah.
Benimde bilgisayarım 64bit. Ordaki programlar bende de 32 bit yazıyor. Kafana takma, kullanabiliyorsan her şey yolunda demektir.

Neden 64 bit kullanmak varken 32 bit kullanayım ki?
Eğer demek istediğin sorunun görev yöneticisinde olduğuysa o başka.

x64 özelliği bu demek değildir. Program (Yazılımın kendisi) x64 sürüm için özel olarak yazıdlıysa bu zaten otomatik olarak x64 özelliğiyle kurar. Bunu anlamanın yolu,

Kendi kullandığım Photoshop CC sürümü işletim sistemime uygun olanı bana tavsiye ediyor. Yani x64 sürüm için kurulum bittiğinde yazılım dosyalarımı Program Files içersinde gönderiyor.

2014-09-02 17-53-36 Ekran görüntüsü.png

Ama bu Diğer yüklediğim Adobe Fireworks CS6 ve Adobe Dreamweaver CC 2014 için geçerli değil. Program x86 sürüm olarak hazırlanmış ve x64 bit işletim sisteminde çalışacak uygun olan yer Program Files (x86) konumuna yükleme yapıyor.

2014-09-02 17-55-23 Ekran görüntüsü.png

Yani anlayacağın bu tamamen Yazılım ile alakalı. (Sorun denmez buna)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı