Windows 8.1 Wi-Fi Sınırlı Sorunu

kalta

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 yüklü Vaio cihazda hangi kablosuz ağına bağlansam, internette dolanırken 5-10 dakika arasında sınırlı uyarısı veriyor. Mecburen Wi-Fi aç kapa yapıyorum. Tekrar bağlanıyor. Forumlarda yazan Intel Wi-Fi PROSet diye program var. Onu indirdim ve yükledim. Ancak fayda etmedi. Bu sorunu yaşayan var mı? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
DNS kullanıyorsanız kaldırın ve otomatik dns olarak kullanın.
Kablosuz ağ adaptörünüzün (Wi-Fi) sürücüsünü güncelleyin.
Ağ bağlantılarının önceliğini değiştirin:
Ethernet ise Wi-Fi yapın: Ağ Bağlantıları'nın Önceliğini Değiştirme | Technopat Sosyal
VPN tabanlı programları kullanıyorsanız kaldırın.
DNS çerezlerini siliniz.

C\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasina sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

• netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandıgını ve karşılığında TAMAM yazdıgınızı teyid ediniz.)
  • netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock katalogunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)
  • netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  • netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
  • ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)
Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programı yüklüyse kaldırıp tekrar deneyiniz.
Ayrıca ADSL Modem yazılımınızıda güncelleyerek test etmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı