Windows 8 kurulum hatası 0xc0000001

• Konuyu başlatan fatih52
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 16B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F

fatih52

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben Windows 8 kurdum. Kurulum bitti ancak yeniden başladı 30-40 saniye kullandıktan sonra kapanıp yeniden açıldı, bir hata mesajı geldi. Hata mesajı resimde yeniden başladıktan sonra diğer hata geldi.

win 8 hata.jpg

win 8 hata_2.jpg

Donanımsal ya da BIOS taraflı bir sorun var sisteminizde. Zaten Monitörün CBOC olmasından PC'nizin kalitesi hakkında az çok fikir sahibi olabiliyorum. Varsa BIOS güncellemesi yapın. Ayrıca sabit diskiniz bozulmuş olabilir.

Bunu fark etmemişsinizdir kurulu sistemde ama 8 kurarken patlak vermiş. Kısacası Windows 8 kurulmuyorsa sistemde bir sorun vardır.

Özelliklerini de yazmayı unutmayın.

Sabit diskin bozulmuş olmasını düşünmüyorum çünkü XP sistemini sorunsuz bir şekilde kurabiliyorum aynı şekilde 7 kurarken de bazı sorunlarla karşılaşmıştım.

• 2 GB RAM
  • CORE DUO 2 CPU var
  • sabit disk 80 GB PATA

Bu arada benden kurulum sırasında hesap istedi. Ben de kendi cihazım da kullandığım adresimi yazdım. Bu herhangi bir sorun yaratır mı acaba ?

Recep Bey kurulumu tekrar yaptım şu an da bir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleride sabit disk sorun çıkarabilir önemli verilerinizi depolamaya bence şimdiden başlayın. Ayrıca HD TUNE 5.5 ile sabit disk bad sector taraması da yapın.

Sabit disk arızalı olduğu için mi çıkıyor acaba bu sorun yoksa bir ayardan dolayı mı çıkıyor ? 2.kez kurulum yapınca sorunsuz bir şekilde kullanmaya başladım. Önemli bir veri yok bu sabit diskimde. Bu diski mi sadece deneme amaçlı kullanıyorum.

Bende de aynı sorun vardı. İlk başta siyah ekran verdi format atmayı tekrar denedim. %1'de kalıyordu. Bu hatayı verdi. Ben de servise verdim bakalım inşallah sorun çıkmaz. Bir de sen PC'nin kasaya iyi bir yumruk atmışsın.

Ben tekrar kurulum yaptım aynı hatayı almadım. Nasıl oldu ben de anlamadım. Güncelleştirmelerini yaptım sorun yok gibi duruyor şu an. Yumruk atmadım da atma noktasına gelmiştim.

İlk başla siyah ekran verdi değil mi? Servise verdim ben Exper PC'mi. Her ay bozuluyor. Param olsa durmam direk yeni PC alırım. Sabit diski 1 kere daha değiştirdim, Intel'de, anakartta ve RAM'de sorun yoktur yoksa sabit diske de razıyım. Ne yapacağım?

Tam olarak hatırlamıyorum ama resimlerdeki ekranlar geldi. Tekrar kurulum yapınca bir sorun olmadı şu an.

Servise kaç kez yolladın alalı ne kadar oldu cihazı.

Alalı 7 ay falan oluyor bu 5. oldu. :( Sıkıldım artık. Technopat Ankara'da olsa vereceğim adam gibi yaparlar hiç olmazsa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı