Recovery Image Nedir ?

balta1087

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen yıl Laptop aldım , bu senede masaüstü aldım. İkisinde de W8 yüklü geldi. İkisinde de D: bölümü Recovery Image olarak geldi. Bu nedir? Sileyim mi? DVD'ye mi çekeyim ? Ne yapayım bu Recovery Image hakkında da biraz bilgi istiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Recovery image eğer Windows bozulur veya başlatılamaz ise bilgisayarı ilk aldığın zamanki gibi fabrika ayarlarına döndürür yani format atmadan temiz bir Windows'a kavuşursun bunu silemezsin ya da yedek alamazsın harddiskte kalmak zorunda.

Bende de vardı format atarken sildim gitti. DVD'siz format atmak gibi bir şey Recovery image kullanmak. Bana kalırsa boş yere yer kaplıyor. Zaten Sistem Geri Dönüşüm noktası çoğu işi hallediyor.

Eğer benim bilgisayarım çökerse ben bu Revovery Image i nasıl kullanıp ilk günkü haline çevireceğim?

Recovery image eğer windows bozulur veya başlatılamaz ise bilgisayarı ilk aldığın zamanki gibi fabrika ayarlarına döndürür yani format atmadan temiz bir Windows'a kavuşursun bunu silemezsin ya da yedek alamazsın harddiskte kalmak zorunda.

Tabi ki silebilir ve yedek alabilir. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Aman silmeyin hocam. Sonra lisanssız windowslarla uğraş dur. Format atmak için bilgisayarın markasına ve modeline göre internetten nasıl recovery yapacağım diye aratın.

Recovery Bölümlerini silmeyin daha sonra çok ararsınız nasıl geri getirebilirim diye.
Recovery Bölümünün görünmesini istemiyorsan Disk Yönetimi'nden Recovey Bölümünün üstüne sağ tıklıyarak Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir ve Kaldır dersin görünmez.C bölümünü küçültüp Depo olarak kullanabilirisin harf atamasında D olarak atarsın...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı