Xbox One mı yoksa PS4 mü almalıyım ?

Daha fazla  
Evet arkadaşlar merhaba. Ben yeni bir PC alacaktım. Ancak 2700 liralık bir sistem beni kaç yıl Upgrade'siz götürür? diye kendi kendime sordum ve PS4 veya Xbox One almaya karar verdim. Peki hangisini almalıyım?
Oyun desteği benim için çok önemli. Yani SONY Türkiye'ye destek veriyor. PS3'de de PS4'de de bu açıkça görünüyor.
Ben PS3 yerine XBOX 360 aldım. Ancak pişman mıyım? Belki, çünkü oyun desteği yok. Bu yüzden ben PS4 almayı düşünüyorum.
Birçok kişi de PS4 diyor. Bir de PS4'de de Xbox'larda olduğu gibi online ücreti olacakmış. Bu ücret ne kadar olacak?
Infamous oyununun Türkçe altyazı ve seslendirmesi çok hoşuma gitti ayrıca. Özellikle @Recep Baltaş'ın görüşlerini de bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağolun. İnFamous gibi oyunlar favorim. Türkçe seslendirmesi çok hoşuma gitti. Ama ben Microsoft'un böyle bir işe kalkışacağını sanmıyorum. Bir de GTA 5 yeni nesile çıkar mı? Kesin bir bilgi var mı?

Eğer konsolunda sadece oyun oynayacaksan iki konsolda başa baş gidiyor. Ancak XBox One modeli oyun bir yana bir ev konsolu sloganından belli zaten "ALL İN ONE". Oyun yönünden PS4 iyi gibi duruyor ama XBox One'ın geride kalır bir yanı da yok.

Sağolun. İnFamous gibi oyunlar favorim. Türkçe seslendirmesi çok hoşuma gitti. Ama ben Microsoft'un böyle bir işe kalkışacağını sanmıyorum. Bir de GTA 5 yeni nesile çıkar mı? Kesin bir bilgi var mı?
Sanırım gelecek.
KAYNAK : GTA 5, Yeni Nesle mi Geliyor? - ShiftDelete.Net

Tabii ki. Ben zaten öneri bekliyorum. Ama PS4'de Dualshock 4 de gelişmiş ve hoşuma gidiyor.
PS4 o (Controller) yönden önde gidiyor. PS4'ün satış miktarının fazla olması daha çok oyunculara hitap eden bir konsol olması XBox One daha çok orta yaşlı (30-50) insanlara hitap ediyor sen bir oyun konsolu arıyorsan PS4 önde derim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı