Yeni Toplanan Kasanın Isınması

darkpower3658

Hectopat
Daha fazla  
Kasa altan başlıyor ısınmaya sorna her yerine yayılıyor. Zorluyun yani oyununa filan girince oluyor. 2.700 para harcadım kasayı toplamak için ve kasa daha ilk sıkıntısı verdi. Abi güç kaynağından şüpeleniyorum ama fazla anlamıyorum.

• AMD FX X8 8350 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
  • Sapphire R9 290 TRI-X OC GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon DX 11.2 Ekran Kartı
  • M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • CNPS10X OPTİMA INTEL LGA775/1155/1156/1366/2011&AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
  • 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Sistem oldukça ısı yayacak bir sistem, soğutması iyi olmayan bir kasa rahatça ısınır. Eğer ekstra fan yuvası varsa kasada güçlü fanlarla destekleyin.

Usta hayırlı olsun. O sisteme bu kasa maalesef gitmemiş. Fan yuvaları varsa hepsini doldur. Yoksa yan kapağı söküp eski usul vantilatöre bağla...

Ama kardeş bana vatandaki adam önerdi bu kasayı. Sıkıntı yok da eminmisiniz sorunun burdan olduğuna? Değiştirim hiç sıkıntı yok boşa para gitsin istemiyorum artık çko harcadım çünkü şu kasayı otuturana kadar cebimde 5 kuruş kalmadı artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa sana sıcak geliyor olabilir. Parçaların sıcaklıklarına bakıp buraya yazar mısın ? Yük altında işlemci ve ekran kartının ısısı nasıl oluyor ?Priform Speccy programı ile bakabilirsin hemen.

Ayrıca sistemi iyi toplamışsınız ama bu kasa hiç olmamış. Bu vatan çalışanlarını anlamıyorum... Bizim matematik dersine çalıştığımız gibi, parçalara çalışıyorlar sanırım..

Ayrıca içerideki hava akışına dikkat edin. Fanlar, önden havayı alıp, arkadan bir egzoz fanı ile dışarı atmalı. Genelde en önde 1 veya 2 adet, kapakta 1 veya 2 adet, arkada 1, arkada yoksa üst-arkada 1 adet olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı