Anasayfa Makale İncelemeler Li On UTBT01 Mini

Li On UTBT01 Mini

Günümüzün en bilinen kablosuz iletişim yöntemlerinden biri olan Bluetooth, gerek mobil aygıtlarda gerekse dizüstü bilgisayarlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Ancak masaüstü bilgisayar kullandığınız ya da dizüstü sisteminiz görece yaşlı olduğu için şimdiye kadar Bluetooth’tan faydalanamadıysanız, LiOn’un sadece bir tırnak büyüklüğündeki UTBT01 modeli sizin için biçilmiş kaftan.

Bluetooth v2.1 ve EDR desteği sunan aygıt yüksek hızı ve güç tasarrufunu bir potada eritiyor. Boyundan umulmayacak derecede becerikli bu adaptör tümüyle geriye dönük uyumlu olduğundan, Bluetooth standardının 1.2 ya da 2.0 sürümlerini kullanan eski aygıtlarla sorunsuzca çalışıyor.

UTBT01, Windows’un XP ve üstü sürümlerinde sistem tarafından otomatikman algılanıyor ve sürücü gerektirmeden çalışır hale geliyor. Yine de daha gelişkin özelliklere erişmeniz için, bilindik bir uygulama olan BlueSoleil de ürün paketine dahil edilmiş.

  • +Boyutları ufak
  • +Sürücüsü otomatik tanınıyor
  • +Geriye uyumlu
FİRMA: Arge Elk
BİLGİ İÇİN: 216 343 12 90
WEB: www.argeteknik.com
FİYAT: 9.50 $ + KDV

Teknik özellikler:

Bluetooth teknolojisi: V1.2, v2.0, v2.1 + EDR
Transfer hızı: Max 3Mbps
Kapsama alanı: 20m
İşletim sistem: 2000, XP, Vista
Diğer: BlueSoleil Yazılım
Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.