Anasayfa Oyun 7 $’lık GTA IV’ü kaçırdınız ama Portal burada ve bedava!

7 $’lık GTA IV’ü kaçırdınız ama Portal burada ve bedava!

Ah şu ülkemizdeki yaratıcı korsanlar yok mu… Yeni bir oyun çıktığında oyun 1 DVD dahi olsa yurdumun akıllı korsanları oyunu parçalara bölüp 4 DVD olarak piyasaya sürüyorlar. Malum 1 DVD’nin onlara maliyeti 40 kuruş, ama 4 DVD’lik bir oyunun son kullanıcıya satışı 10 lira. GTA IV de korsanların ekmeğine yağ süren oyunlardan biriydi. Malum piyasaya 2 DVD çıkan oyun korsanlar tarafından 4 DVD olarak servis edilebilecek nitelikteydi. Neyse ki Steam gibi servisler var da oturduğumuz yerden bütün oyunlara kolayca erişebiliyoruz. Hele bir de oyunlarda indirim oldu mu Steam’in tadından yenmiyor. Geçen hafta sonu indirime giren araba yarışları paketinden sonra (Maalesef şu anda kaçırmış bulunmaktasınız ama üzülmeyin, haberlerimiz devam edecek) ben bu makaleyi yazmadan yaklaşık 2 saat önce GTA IV ve Max Payne II de indirme girdi.

Hemen sevinmeyin zira prensese ulaşabilmeniz için yenmeniz gereken bir iki canavar daha var: Malum GTA IV ülkemizde yasak. Yasak yüzünden midir bilinmez ama Steam’in GTA IV sayfasına girerken bir hata mesajı alıyoruz. Mesajı nasıl aşmanız gerektiğin ise yaratıcılığınıza bırakıyorum. Almanca hocam, metinlerdeki boşlukları okuyucu tamamladığında buralara “Leerstelle” derdi. Ne güzel ki ben de sizlere, kendinizin doldurabileceği “Leerstelle”ler sunabiliyorum :)

İndirm haberimiz çok kısa oldu fakat devamı gelecek.

Ha, unutmadan, Portal kısa bir süreliğine bedava: buyrun içeri.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.