Anasayfa Makale Pratik Apple Boot Camp 3.1: Artık Windows 7 Desteği Var!

Apple Boot Camp 3.1: Artık Windows 7 Desteği Var!

Apple’ın Intel tabanlı Mac bilgisayarlarında ve Mac netbooklarında Windows işletim sistemi çalıştırılmasını sağlayan yazılımı Boot Camp güncellendi.

Bu yeni yayınlanan 3.1 sürümü ile Microsoft’un en son işletim sistemi Windows 7 için destek sunulmaya başlandı.

Boot Camp  3.1 güncellemesi Windows 7 Home Premium, Professional ve Ultimate sürümleri için 32-Bit  (380.73MB) ve 64-bit (274.58) olarak indirilmeye sunuldu.

Fakat bu güncellemenin 2006’da piyasaya sürülen bazı MacBook’ları desteklemeyeceğini de belirtelim. Ayrıca güncelleme ile Apple TrackPad’de yaşanan bazı sorunların da çözüldüğünü ekleyelim.

Bu güncelleme ile Apple’ın yeni kablosuz klavyesi ve Magic Mouse’u için de destek gelmiş durumda. Apple, ayrıca sistemlere özgü Windows 7 sürücüleri sunmayı da ihmal etmiyor.

Ücretsiz Boot Camp güncellemesini buradan indirebilirsiniz:

Windows 7 (32 bit)

Windows 7 (64 bit)

Windows Vista’dan Windows 7’ye geçiyorsanız:

Boot Camp 3.1

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.