Haier T3C: İnce, hafif ama DVD sürücüsü var

In Haber by Recep BaltaşLeave a Comment

Haier T3C dizüstü bilgisayar: İnce, hafif ama DVD sürücüsü var

DataStar tarafından Eylül ayı içinde satışa sunulacak olan Haier T3C serisi notebook’lar, 25 mm inceliğinde ve sadece 1.64 kg ağırlığında (pil dahil). Ama bu ürünleri esas farklı kılan özellik, aynı zamanda DVD sürücülerinin de bulunması. Bu incelikteki notebook’larda kasaya bütünleşik DVD sürücü kullanılamadığından, kullanıcılar genellikle ayrı olarak sürücü alıp, USB’den bağlama yolunu seçiyorlardı.

Haier, geliştirdiği teknoloji ile bu sorunu çözmüş gibi gözüküyor. Üstelik firma bir taşla iki kuş vurmuş. Haier T3C modelinde kullanılan DVD sürücüler, yuvadan çıkarılabilir olarak tasarlanmış. Kasayı açmaya gerek olmadan, normal uçlu bir tornavida ile istendiğinde DVD sürücü çıkarılıp, aynı yuvaya ikinci bir piltakılabiliyor. Böylece ürünün pil ömrü 10-12 saate kadar çıkabiliyor. Başka bir deyişle Haier T3C kullanıcıları istedikleri zaman DVD sürücülerini, istedikleri zaman ikinci pillerini kullanabiliyorlar.

DataStar, Haier T3C serisinde dört modeli satışa sunuyor. Aynı kasaya sahip olan ve 13.3 inç ekranı bulunan bu ince (boyutlar: 322 x 239 x 25 mm) ve hafif (ağırlık: 1.64 kg) notebook’larda Intel işlemciler kullanılıyor. İki modelde Intel SU2300, diğer iki modelde ise Intel SU4100 işlemcisi bulunuyor. Her iki işlemci için de 1 ve 2 GB bellek seçenekleri ile modeller oluşturulmuş. Tüm modellerde HDMI yuvası, bluetooth, 1.3M piksel dahili kamera, parmak izi okuyucu, kart okuyucu gibi gelişmiş özellikler tüketiciye sunuluyor. İki modelde 250 GB, diğer modellerde ise 160 GB sabit disk yer alıyor. Optik sürücü ve ikinci pil opsiyonel olarak sunulan modellerin fiyatları 599 dolar ile 799 dolar arasında değişiyor.