Anasayfa Haber Sony Bloggie Touch ile Full HD videolar çekin

Sony Bloggie Touch ile Full HD videolar çekin

Sony Bloggie Touch ile Full HD videolar çekin

Sony, şık tasarımı ile göz kamaştıran, eşsiz özellikleri ile Full HD video klipler ve fotoğraflar çekmeyi son derece kolay hale getiren yeni Bloggie™ Touch’ını da IFA Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2010’da tanıttı. Sony’nin yeni Bloggie™ Touch MHS-TS20K mobil HD anlık kamerası, 2010 Kasım ayının başından itibaren satışa sunulacak.

İlk nesil Bloggie™ modellerine göre radikal bir değişimle ulaşılan tamamen yeni HD anlık kamera, ince, yuvarlak hatlı gövdesi ve fırça izli mükemmel alüminyum cilası ile yeni bir görünüme sahip. Canlı pembe, gümüş ve siyah renk seçeneklerinde hazır olan Bloggie™ Touch, günlük geziler, hafta sonu molaları ve gece eğlenceleri için adeta şık bir aksesuar görevi de görüyor.

Kameranın şık ve net hatları, fotoğraflarınıza ve video kliplerinize canlı bir görüntü veren büyük, parlak 7.6 cm’lik (3”) LCD dokunmatik ekran tarafından destekleniyor.  Hassas Exmor™ CMOS Sensör, parlak Full HD videolar ve net detaylara sahip fotoğraflar çekiyorr. Resim kalitesi, çekim açık havada veya kapalı bir günde bile yapılsa net ve düşük titreşimli görüntüler sağlamak için F2.8 maksimum diyafram açıklığı olan aydınlık, yüksek kaliteli lenslerle daha da artırılmış.

Bloggie™ Touch, geniş açı fonksiyonuna sahip çok yönlü bir otomatik odaklamalı lense sahip. Ayrıca, nesnelere 10 cm’e kadar yaklaşırken, keskin bir şekilde odaklanmak  için yeni bir otomatik makro modu da bulunuyor. Bu sayede de unutulmayan bir restoranın yemek menüsünü veya tatilde keşfedilen güzel bir çiçeğin fotoğrafını çekmek için ideal koşullar sunuyor.

İnce, kompakt boyutuna rağmen, 8GB’lık dahili bellekte yaklaşık 4 saatlik HD film çekim süresine (1280 x 720/30p mod) olanak tanıyor. Sürekli maksimum çekim süresi ise yaklaşık 29 dakika oluyor.

Sevdiğiniz anlarınızı sosyal ağlara ve YouTube, Facebook ve Flickr gibi popüler paylaşım sitelerine kolayca yüklemek için size, sadece sürükleyip bırakmak kalıyor. Siz mobil haldeyken, online olduğunuzda yüklenmesi için yeni bir “Share-it-Later” fonksiyonu ile içeriği etiketlemek oldukça kolay.

Teknik Özellikler:

Model adı MHS-TS20K
Görüntü sensörü 7.22mm (1/2.5 type) Exmor CMOS
Brüt piksel 13.0M (yaklaşık)
Fotoğraf kaydı 12.8M (yaklaşık)
Lens Sony lens
Dijital zoom 4x
Otomatik Makro Evet -10cm-
Görüntü Sabitleme SteadyShot
Kayıt medyası 8GB Dahili Bellek*
Video formatı MPEG4 AVC/H.264 (MP4)
Video çözünürlüğü 1920 x 1080 / 30p (16:9)
1280 x 720 / 60p (16:9)
1280 x 720 / 30p (16:9)
LCD Paneli 7.6cm (3.0type)/288k nokta
Yüz Bulma Evet-AF/AE-
Arayüzler HDMI
USB (fişi üzerinde)
USB şarjı Evet
Üzerindeki Yazılım Bloggie Yazılımı
Ağırlık 125g (Pil dahil)
Boyutlar 15.2 x 107.0 x 52.0 mm (yaklaşık)