Anasayfa Haber İlk 3D ev projektörü Sony’den

İlk 3D ev projektörü Sony’den

İlk 3D ev projektörü Sony’den

Sony’nin, Berlin’de düzenlenen IFA Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2010’da tanıttığı ve sinemaseverlere kendi evlerinin rahatlığında eşsiz 3D sinema deneyimi ile eğlenme fırsatı veren ilk 3D ev projektörü VPL-VW90ES, Aralık 2010 itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Sony’nin BRAVIA® 3D TV yelpazesinde kullanılan Active Shutter gözlük teknolojisine dayanan VPL-VW90ES, gözün doğal bir yapıda göreceği en uygun ve eşsiz 3D deneyimi sunmak üzere tasarlandı.

VW90ES, bir ev sineması ortamında gerekli olan mükemmel görüntü kalitesi ile birlikte gerçek renk ve parlaklık derinliğini de elde etmek için 150.000:1’lik bir dinamik kontrast oranına izin veren, Sony’nin Advanced Iris 3 teknolojisi ile donatıldı. Full HD 1080p’de 3D gösterme özelliği ile VPL-VW90ES, görüntü bozukluğunu ve parazitleri en aza indiren, yenilenmiş SXRD 240Hz Panel’e sahip. Projektör ayrıca 2D videoları alıp, 3D’ye çevirebiliyor. Bu sayede geçmişteki klasik filmlere yeni bir hayat verirken, izlenip eğlenilecek geniş bir video içeriğine de olanak sağlıyor.

VPL-VW90ES’in önemli bir yanı da, özelleştirilebilmesi. Projektörün ayarları oldukça kolay ve ideal olarak geniş bir kurulum konfigürasyonları yelpazesine uygun. Kullanıcılar, ister küçük bir oturma odasında olsun isterse büyük bir salonda, projektörü izleyecekleri içeriğe ve bulunduğu odanın boyutlarına göre kişiselleştirebiliyor. Projektör, 22db0 değerinde inanılmaz düşük fan sesi sayesinde oldukça sessiz çalışıyor.

Sony Professional Avrupa Pazarlama Müdürü Tak Nakane, “İlk 3D ev projektörümüzün çıkışı, Sony’nin 3D Dünyası vizyonunu gerçekleştirmesinin son adımına işaret ediyor. Görüntüleri 3D’de almaktan, üretim ve dağıtım aşamalarına kadar Sony, hem ev hem de sinemada inanılmaz bir 3D izleyici deneyimi sunmak için eşsiz bir yatırım yaptı. Projektör, oyuncular için de başka bir boyutu açıyor. Kullanıcılar, Gran Turismo 5 ve Wip3out gibi gittikçe sayıları artan 3D PlayStation oyunlarını, oyuncu topluluğunun oldukça hoşuna gideceğini umduğumuz, kristal netliğindeki görüntüler eşliğinde oynayabilecek” dedi.

Sony VPL-VW90ES ev projektörünün perakende satış fiyatı yaklaşık  13.000TL+KDV olacak.

Video Reklam: