Anti-Virüs, toplama PC ve ekran kartları

In Pratik by Recep BaltaşLeave a Comment

Anti-Virüs, toplama PC ve ekran kartları

Soru:

1)Yaza doğru yeni bir bilgisayar alabilirim. Bilgisayarı aldığımda doğal olarak internet de olacak. Oyunlar ve internet için hangi virüs koruma programlarını önerirsiniz?

2) Kafamı kurcalayan bir soru var, toplama bilgisayarla orijinal bilgisayar arasındaki farklar nelerdir?

3)Oyunlarda ekran kartları konusunda önerebileceğiniz kart çeşidi nedir (Nvidia,ATI…gibi) ve çift ekran kartı konusunda iki farklı kart çeşidi kullanılabilir mi?

Technopat Cevabı:

  1. Tercihimiz Kaspersky Internet Security’dir. Günümüzde virüsler dışında internetten gelebilecek çok sayıda tehdit olduğu için Anti-Virüsler artık yetersiz kalmakta. Bunun için Internet Security yazılımlarını öneriyoruz. Oyuncular için ise özellikle Norton’un Gamers Edition sürümü çok başarılı. Oyuna girdiğinizde arka planda sizden habersiz orayı burayı kurcalamadığı için sorun yaşamazsınız.
  2. Toplama bilgisayarın her parçasının kendine ait garantisi vardır, parçalar sıfırdır, parçaları kendiniz seçersiniz ve değiştirmekte özgürsünüz. Marka bilgisayarlarda ise genelde kalitesiz veya özellikleri kırpılmış anakartlar ve parçalar kullanılmakta. Fiyatları da yaklaşık 200 Dolar şişirilen bu bilgisayarların tek avantajı teknik servis hizmetidir. Eğer en azından bilgisayarı açmayı bile biliyorsanız bilgisayarınız kendiniz toplayın diyoruz. En azından kasayı açarken garantinin devre dışı kalma korkusunu yaşamazsınız.
  3. Çift ekran kartı tavsiye etmiyoruz. Tavsiyemiz her zaman fiyatına göre en iyi performansı sunan kartı almanızdır. Bu kimi zaman ATI olur kimi zaman nVidia.