Anasayfa Makale Pratik Ücretsiz CD, DVD yazma aracı: CDBurnerXP

Ücretsiz CD, DVD yazma aracı: CDBurnerXP

Ücretsiz CD, DVD yazma aracı: CDBurnerXP

Artık Nero ile uğraşmaktan bıktıysanız ve CD veya DVD’leri yazmak için basit, kullanışlı ve ücretsiz bir araç arıyorsanız CDBurnerXP tam size göre. XP, Vista ve 7 altında çalışan bu program ile veri CD’sinden müzik CD’sine kadar her türlü CD veya DVD’yi yazabilmek mümkün. Hatta ön yüklemeli, yani bottable CD’ler bile yazabilen araç sayesinde ISO dosyalarını da yazmak mümkün.

CDBurnerXP’nin bir başka dikkat çeken yönü ise az yer kaplaması. Boyutları küçük olan bu uygulama sadece 4.6 MB yer kaplıyor ve hem 32 Bit hem de 64 Bit işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.

Yazıyı yazdığımız esnada yazılımın son sürümü olan 4.3.8.2568′i aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Yazılımın Türkçe dil desteği olduğunu da hatırlatalım.

İndir:

CDBurnerXP 32 Bit (64 Bit uyumlu)

CDBurnerXP 64 Bit

Taşınabilir (Portable) CDBurnerXP

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.