Anasayfa Haber Iomega’dan dayanıklı sabit diskler

Iomega’dan dayanıklı sabit diskler

Iomega’dan dayanıklı sabit diskler

Bireysel kullanıcılar ile küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik dijital koruma çözümleri sektörünün dünyadaki öncülerinden Iomega, artık tüm Iomega USB 2.0 taşınabilir sabit sürücülerini SuperSpeed (Süper Hızlı) USB 3.0 arayüzü ile sunuyor. USB 3.0 arayüzü, ilk olarak ödüllü Iomega® eGo™ Taşınabilir Sabit Sürücü Serisi ile sunulacak. Yeni USB 3.0 eGo Taşınabilir Sabit Sürücüler’de, donanım şifreleme ile endüstri ortalamasının iki katı üzerinde olan süper dayanıklılık özellikleri yer alacak.

Iomega eGo Taşınabilir Sabit Sürücüler, USB 2.0’dan 10 kat daha fazla hıza sahip olan süper hızlı USB 3.0 arayüzü, endüstri standartlarının iki katı olan yedi feet’e kadar yükseklikten düşüşlere ve darbelere dayanıklı süper sağlam yapısı ve AES 256 donanım şifrelemeli süper güvenlik özelliği ile en üst sınıf taşınabilir depolama ürünlerinin vazgeçilmezlerinden olacak. Iomega’nın QuikProtect, v.Clone ve Trend Micro’nun Internet Güvenliği gibi programlarını içeren Koruma Demeti (Protection Suite) yazılımı Iomega’nın USB 3.0 eGo Taşınabilir Sabit Sürücüleri’ni giriş seviyesindeki USB 2.0 ürünleri ile aynı fiyata sunulan fevkalade üst sınıf bir çözüm haline getiriyor.

USB 3.0’larda Iomega Taşınabilir Sabit Sürücüler için Geçiş Süreci

 

Iomega, Ekim ayının başına kadar 500GB ve 1 TB kapasiteli tüm eGo Taşınabilir Sabit Sürücülerini yeni USB 3.0 arayüzü ile sunmayı planlıyor. Tüm USB 2.0 bilgisayarlarla tamamen uyumlu olan yeni USB 3.0 eGo Taşınabilir Sabit Sürücüler’de Iomega’nın Drop Guard™ Xtreme özelliği de yer alacak. Bu özellik yedi feet’e kadar yükseklikten (endüstri standartlarının iki katı) düşüş ve darbelere karşı dayanıklılık sunuyor.

2011’in ilk çeyreğinde Iomega, Iomega® Prestige Kompak Taşınabilir Sabit Sürücü Serisinin tüm modellerini de USB 3.0 arayüzü ile sunmayı planlıyor. Bundan kısa bir süre sonra da, Iomega diğer tüm harici taşınabilir sabit sürücü modellerini USB 3.0 arayüzüyle sunacak.

Dizüstü bilgisayar çantası ya da pantolon cebine rahatlıkla sığacak boyuttaki Iomega’nın tüm 2.5 inçlik taşınabilir sabit sürücüleri ana bilgisayara takılarak çalışıyor ve masaüstü, dizüstü bilgisayar ya da netbook’taki USB veriyolundan aldığı güç dışında ek bir harici güç kaynağına ihtiyaç duymuyor. Iomega’nın yeni USB 3.0

taşınabilir sabit sürücüleri yalnızca USB 2.0 bağlantı noktaları olan masaüstü, dizüstü bilgisayar ve netbook’larla tamamen uyumlu. Iomega USB 2.0 dizüstü ve masaüstü bilgisayarlara yerleştirilmek üzere USB 3.0 adaptör kartlarını da sunuyor. Bu kartlar, ayrı olarak satılıyor. Böylece kullanıcılar USB 3.0’ın saniyede 5 gigabayta kadar çıkabilen aktarım hızını anında tecrübe edebiliyor.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.