Anasayfa Oyun PlayStation 3 için PS2 emülatörü

PlayStation 3 için PS2 emülatörü

PlayStation 3 için PS2 emülatörü geliyor…

PSX-Scene.com’dan aldığımız bilgilere göre PuppetMaster adlı geliştirici NullDC ve PCSX2’yi PlayStation 3’e aktarmak için çalışmalara başladı. Bir DreamCast emülatörü olan NullDC ile PS2 oyunlarını bilgisayarda oynamaya yarayan PCSX2, yeni projeyle birlikte doğrudan PS3 üzerinde çalışacak.

PuppetMaster’ın konuyla ilgili bazı açıklamaları ise şu şekilde: “Evet, resmi olarak tekrar nullDC üzerinde çalışmaya başlıyorum. Wiki sayfasında benim de gerçekleştirmek istediğim epey bir fikir mevcut. İşe başlamışken etraftan da destek ve yardım almak istiyoruz.

Tüm bunlar bir kenara, biraz da bağış rica edeceğim. Proje şimdiye kadar kimseden bağış istemedi. Fakat şu sıralar param az  ve bazı donanımlar gerekli. Bağışlanan paralar ile bir PS3, JTAG edilmiş bir XBOX 360 ve hosting hizmeti satın alacağım.”

Görünen o ki PSJailBreak geliştiricilere, daha doğrusu Cracker’lara epey bir kapı açmış.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.