Samsung’dan iki yeni fotoğraf makinesi: 2view ST600 ve ST100

In Haber by Recep BaltaşLeave a Comment

Samsung’dan iki yeni fotoğraf makinesi: 2view ST600 ve ST100

Tüketici elektroniğinin lider ismi Samsung, 2View kamera ailesine 14.2 mega-piksele sahip iki yeni modeli daha, ST600 ve ST100’ü ekledi. Kompakt fotoğraf makinelerinde yeni bir standardın temsilcisi 2View ailesinin yakaladığı başarıyı devam ettiren Samsung, tüketicilerine ST600 ve ST100 ile yine şık tasarımlı, akıllı, kullanıcı dostu ve çift LCD teknolojisine sahip fotoğraf makineleri sunuyor.

2View kamera ailesinin iki yeni modeli ST600 ve ST100’ün geliştirilmiş LCD ekranları hafif bir dokunma ile aktif hale geliyor ve önceki modellerin 1.5” ön LCD ekranına  kıyasla 1.8” ekran ile 2View ailesinin teknolojisi daha da gelişiyor. Daha büyük ön LCD ekran sayesinde artık arkadaşlarınız ve aileniz ile aynı karede yer almak çok daha kolay hale geliyor. Siyah renge sahip ST600 ve ST100’ün metalik yüzeyi ve şık kompakt çerçevesi de eğlenceli ve modern bir görünümü tamamlıyor.

Samsung Tüketici Elektroniği Direktörü Lemi Paksoy, yeni fotoğraf makineleri ile ilgili olarak; “Samsung olarak dijital fotoğraf makinası pazarındaki yenilikçi ve öncü rolümüzü sürdürüyoruz. Diğer dijital fotoğraf makinelerinde bulunan özelliklerinden farklı olarak, kullanıcılar çift LCD ekran teknolojisinin öneminin ve kolaylığının farkında. Samsung, yeni ST600 ve ST100 modelleri ile kullanıcıların en mükemmel kareleri fotoğraf makinasının arkasında olmasalar bile yakalamalarını garanti altına alıyor” dedi.

 

 

Yüksek kaliteli görüş ve fotoğraflar

Samsung 2View ST600 ve ST100 fotoğraf makinelerinde bulunan, Optik ve Dijital Görüntü sabitleyici teknolojisi ile desteklenmiş Schneider KREUZNAH lens sayesinde titreşim en aza indirgeniyor ve net görüntüler elde ediliyor. ST600, 5x optik zum ile güçlü 27mm geniş-açılı merkez uzunluğu birleştirirken ST100 ise dahili, tasarımı tamamen şık kılan 5x optik zuma sahip (35mm merkezi uzaklık).

 

Yenilikçi ve kolay kullanım özellikleri

Yeni ST600 ve ST100 de, Samsung’un Akıllı Oto Çekim (Fotoğraf & Video) sahne tanıma teknolojisine sahip. Akıllı Oto Çekim (Video & Fotoğraf) seçildiği zaman fotoğraf makinesi, fotoğrafı veya videoyu kaydetmeden çekilecek görüntüyü tahmin ediyor. Akıllı Oto Çekim (Video & Fotoğraf), fotoğraf kompozisyonunun renk, parlaklık, hareket ve obje gibi en önemli bileşenlerini tanıyor ve sonra da en iyi sonucu verecek modu kendisi seçiyor.

ST600 ve ST100’ün ön LCD ekranlarında, çiftler birbirine yaklaştığı zaman otomatik olarak fotoğraf çeken, çocukların makineye bakarak gülümsemesini sağlamak için ses ve görüntü veren ve fotoğrafın çekileceği zamanı gösteren geri sayım gibi farklı özellikler de bulunuyor. LCD ekrana eklenen en son özellik ise “zıplama modu”. Bu mod, LCD ekranında gösterdiği sıra sayesinde kullanıcıların fotoğraf makinesinin önünde uyumlu bir şekilde zıplamasını sağlarken aynı zamanda arka arkaya üç fotoğraf çekerek en iyi görüntüyü yakalamalarını da sağlıyor.

ST600 ve ST100’de bulunan Akıllı Gesture Ara yüzü özelliği de basit bir eğim veya el hareketi ile fotoğraf makinesinin özelliklerine kolay erişim sağlıyor. Kullanıcılar, fotoğraf makinesini herhangi bir yöne doğru eğdiklerinde veya ekrana dokunduklarında fotoğraflar arasında geçiş sağlanıyor veya istedikleri fotoğraflardan slayt gösterisi yapabiliyorlar.

Özellikleri

ST600 ST100
Mega-piksel 14.2 Mega piksel 14.2 Mega piksel
Optik Zum 5x optik zum / 27mm geniş 5x optik dahili zum / 35mm açı
LCD Boyutu TFT LCD, Ana Ekran: 3.5″ (8.9cm), Arka Ekran: 1.8″(4.6cm) TFT LCD, Ana Ekran: 3.5″ (8.9cm), Arka Ekran: 1.8″(4.6cm)
Lens Schneider f = 4.9 ~ 24.5mm.27mm geniş Schneider f = 6.3 mm ~ 31.5 mm35mm açı
Görüntü Sabitleme Çift IS (Optik Görüntü Sabitleme (OIS) + Dijital Görüntü Sabitleme (DIS)) Çift IS (Optik Görüntü Sabitleme (OIS) + Dijital Görüntü Sabitleme (DIS))
Boyut 103.5mm X 59.5mm X 19.9mm (exbxd) 100mmX60mmX20mm(exbxd)
Çekim (Fotoğraf Çekimi) Akıllı Otomatik Çekim, Akıllı Video Çekimi, Movie, Program, Dual IS, Scene
Akıllı Otomatik Çekim: Portre Çekimi, Gece Çekimi,Arka Işık Portre, Makro Portre, Gece, Arka ışık gün batımı, Beyaz, Doğal Yeşil, Gökyüzü, Gün batımı, Makro Metin (Smart Guide), Makro Renkli, Tripod, Hareketli, Havaifişek
Akıllı Otomatik Çekim, Akıllı Video Çekimi, Movie, Program, Dual IS, Scene
Akıllı Otomatik Çekim: Portre Çekimi, Gece Çekimi,Arka Işık Portre, Makro Portre, Gece, Arka ışık gün batımı, Beyaz, Doğal Yeşil, Gökyüzü, Gün batımı, Makro Metin (Smart Guide), Makro Renkli, Tripod, Hareketli, Havaifişek
Düzenleme (still image) Görüntü Düzenleme: ölçülendirme, döndürme, düzenleme
Fotoğraf Stil Seçimi: Normal, yumuşak, parlak,  orman, Retro, havalı, sakim, klasik, Negatif, Custom RGB
Akıllı Filtre: Minyatür, Eskiz, Balıkgözü 1, Balıkgözü 2, Sisten arındırma, parlaklık azaltma
Görüntü Düzenleme: ölçülendirme, döndürme, düzenleme
Fotoğraf Stil Seçimi: Normal, yumuşak, parlak,  orman, Retro, havalı, sakim, klasik, Negatif, Custom RGB
Akıllı Filtre: Minyatür, Eskiz, Balıkgözü 1, Balıkgözü 2, Sisten arındırma, parlaklık azaltma
Görüntü Ayarlama: Face Retouch (Level 1)
Kayıt(video) (Max kayıt süresi: 20dak.)
Boyut: 1280×720(30/15fps) Yüksek kalite, 1280×720(30/15fps) Standart Quality, 640×480(30/15fps), 320×240 (30/15 fps)
Sesli veya sessizBoyut: 1280×720(30/15fps) Yüksek kalite, 1280×720(30/15fps) Standart Kalite, 640×480(30/15fps), 320×240 (30/15 fps)
Etki (video) Renk Stili: Normal, Yumuşak, canlı, orman, Retro, havalı, Sakin, Klasik, Negatif, Custom Renk Stili: Normal, Yumuşak, canlı, orman, Retro, havalı, Sakin, Klasik, Negatif, Custom
Düzenleme (video) Kayıt sırasında durdurma, Fotoğraf çekme, Zaman Donanımı Kayıt sırasında durdurma, Still Image Capture, Zaman Donanımı
Yazılım Intelli Studio Intelli Studio
Özellikler • Ön LCD ekrana – tıklama ön  LCD kısayol tuşu
• Ön Ekran (portre çekimi, zamanlama, zıplama çekimi, fonksiyon bilgisi, Çocuk modu, çift çekimi, gülümseme çekimi.• Dokunmatik Kilit Fonksiyonu
• Akıllı Yüz Tanıma (El ile 6, otomatik olarak 14 kişi kaydı /
• Tek Dokunuşta Çekim
• Akıllı Otomatik Çekim 2.0 (Video & fotoğraf)
• Akıllı Albüm (Akıllı Albüm Kategorisi: Tür, Tarih, Renk, Hafta, Yüz, Favoriler,)
• Güzellik Çekimi
• Yüksek Çözünürlüklü Video Kaydı: 720p Resolution @30fps / H.264 Video Dosyası
• HDMI CEC
• çoklu Slayt Gösterisi
• Yüksek Hassasiyet ISO3200(Tam Boyut)
• Ön LCD ekrana – tıklama ön  LCD kısayol tuşu
• Ön Ekran (portre çekimi, zamanlama, zıplama çekimi, fonksiyon bilgisi, Çocuk modu, çift çekimi, gülümseme çekimi.
• Gamefying User Interface: Smart Gesture UI (Tap, Air Button & Tilting, Tilting)
• Dokunmatik Kilit Fonksiyonu
• Akıllı Yüz Tanıma (El ile 6, otomatik olarak 14 kişi kaydı / My Star : 6 people who are registered manually )
• Tek Dokunuşta Çekim
• Smart Auto 2.0 (Movie & Still)
• Smart Album (Smart Album Category: Type, Date, Color, Week, Face, Favorite)
• Beauty Shot
• Yüksek Çözünürlüklü Video Kaydı: 720p Resolution @30fps / H.264 Video Dosyası
• HDMI CEC
• Multi Slide Show
• Yüksek Hassasiyet ISO3200(Tam Boyut)