Anasayfa Oyun Sony JailBreak’e savaş açtı

Sony JailBreak’e savaş açtı

Sony JailBreak’e savaş açtı! İşte elektronik devinin PS3’te kopya oyunlara karşı yeni çalışmaları…

Çok güvenilir bir kaynaktan aldığımız habere göre Sony, PS3’te kopya oyunların oynamasını mümkün kılan PSJailBreak’e savaş açmak için yeni PlayStation 3 modelleri ve Sabit Disk şifrelemesi üzerinde çalışıyor.

Haberi edindiğimiz kaynak: “Sony, var olan konsolları dağıtıcılara göndermeyi bıraktı zira debug ve dev mode’u (geliştirme modu) konsollardan kaldırıyor. Bu da demek oluyor ki konsollar artık onarım merkezlerinde kolayca onarılamayacak ve genişletilmiş garanti de rafa kaldırılacak.”

Tüm bunların sonucunda PSJailBreak  gibi hack’ler ve PSGroove artık yeni konsollarda çalışmayacak. Ayrıca yeni 320 GB sabit diskli konsollarda firmware sabit diske yüklü gelecek ve bu sabit diksin birebir kopyası alınmayacak. Bu da sabit diske oyunların kopyalanmasını engellemiş olacak.

Microsoft da XBOX 360 hacklenip JTAG uygulandığında benzer bir yöntem uygulamıştı. Aynısını Sony’nin PS3 ile yapabilmesi de gayet mümkün.

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.