Anasayfa Haber Samsung Q330 rakip tanımıyor

Samsung Q330 rakip tanımıyor

Samsung Q330 dizüstü bilgisayar rakip tanımıyor. İşte Q330 laptopun özellikleri…

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarı Q330, ince ve sofistike detayları ve çarpıcı performansıyla rakip tanımıyor. 13.3’’ genişliğindeki arkadan aydınlatmalı HD LED ekranı ile göz dolduran Samsung Q330, birçok modern akıllı cep telefonu ve dijital fotoğraf makinelerinden daha ince bir yapıya sahip.

En yeni Intel® Core™ i5 işlemci, orijinal Windows® 7 Home Premium ve 3D grafik kartının*  gücünün yanı sıra Samsung Q330, Optik Disk Sürücü (ODD), kullanımı rahat 19 mm aralıklı ada tipi klavye, USB ve HDMI bağlantı noktaları ve 3’ü 1 arada kart okuyucu gibi kullanıcı dostu özellikleri ile de maksimum bağlanırlık ve performans sunuyor.

Uzun pil ömrü ile ultra hafifliği biraraya getiren, en gelişmiş teknolojik özellikleri tasarımında barındıran Q330, mobil bilgi işlemi nerede ve ne zaman olunursa olunsun pratik hale getiriyor. 26.4 mm ultra ince Q330’un tasarımı sürekli hareket halinde olanların yaşantısına stil ve rahatlık katarken Optik Disk Sürücü (ODD), ada tipi klavye, USB ve HDMI bağlantı noktaları ve 3’ü 1 arada kart okuyucu da ön plana çıkan diğer öenmli özellikler.

Yalnızca 1.97 kg ağırlığında olan Samsung Q330’ü her yere yanınızda götürebilir ve hatta bazen yanınızda olduğunu bile unutabilirsiniz. Samsung’un Pil Ömrü Uzatıcısı çözümünü kullanarak, 7 saate kadar pil ömrü* *  ile (6 hücreli pil ile GFX paylaşımı) daha fazla taşınabilirlik ve özgürlük sunan Q330, olağanüstü multimedya özellikleri ile haraket halindeyken bile yaşantınızı basitleştirmek için bir dizi gelişmiş özelliklerle tasarlandı.

Kolay Multimedya İçeriği Paylaşımı

 

AllShare™ teknolojisi, video, fotoğraf, şarkı gibi multimedya içeriklerinin bir dizi Samsung cihazı içinde aranmasını, oynatılmasını ve kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.

USB Beklemeye Geç ve Şarj Et

Beklemeye Geç ve Şarj Et özellikli USB bağlantı noktası, cep telefonu ya da MP3 çalar gibi taşınabilir cihazları şarj edebiliyor. Üstelik bu işlemi beklemedeyken ya da kapalıyken dahi yapabiliyor.

Bluetooth 3.0 Yüksek Hız**

Samsung Q330, kablosuz bir şekilde müzik parçası, resim, film ve diğer verileri cihazlar arasında ultra hızlı (24Mbps) (Bluetooth 2.0’a göre de 8 kat daha hızlı şekilde) daha az pil ömrü tüketerek aktarıyor. Q330, çoklu görevleri yerine getirmedeki üstün performansı ile de üstün bir mobil deneyimi ve görsellik konusunda da orijinale bağlılığı ile mümkün olan en yüksek kaliteyi sunuyor.

Daha akıllı ve performans

Samsung Q330’un işlemcisi Intel Core i5, dinamik olarak işlemci gücünü dağıtarak performansı en çok ihtiyaç duyulan yerde optimize ediyor. Sahip olduğu 13.3’’ HD LED ekran, en net görüntüyü, en canlı renklerle sunuyor. 16:9 en-boy oranı da HD filmlerin ve oyunların en mükemmel şekilde görüntülenmesini sağlıyor.

 

İhtiyaç duyulduğunda enerjiden tasarruf etmek ve olağanüstü görüntü kalitesi sunmak için otomatik olarak Intel HD dahili grafikleri güçlü NVIDIA GeForce 310M grafik kartıyla değiştiriliyor. Böylece,sizi ve verilerinizi günlük yaşamın risklerine karşı korumak için özel olarak tasarlanmış Samsung Q330, güvenliğe önem verenler için özellikle ideal bir seçim oluşturuyor.

Q330’da bulunan Samsung Kurtarma Çözümü, devamlı ve otomatik olarak verilerinizi yedekliyor ve sizi daima koruyor. Samsung Q330 Türkiye’de Ekim’in 3. Haftası 959$ + KDV tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile satışa sunulacak.

* Fabrika seçeneği.

** Pil Ömrü BatteryMark testi sonuçlarına dayanır ve konfigürasyona göre farklılık gösterebilir.

Teknik Özellikler

 

 

İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium

 

İşlemci Intel® Core i3 İşlemci 370M (2.40 GHz, 3MB)

 

Ana Yonga Kümesi Intel HM55

Bellek

Sistem Belleği 4GB /DDR3/2GB x2)

Bellek Yuvası 2 x SODIMM

Ekran LCD 13.3’’ LED HD (1366 x768) 16:9 Parlak

Grafikler

Grafik İşlemci NVIDIA GeForce 310M (Harici Grafik) /Intel GMA HD (Dahili Grafik)

Grafik Belleği 512 MB gDDR3 (Harici Grafik / Intel GMA HD (Dahili Grafik)

Multimedya

Ses

 

Ses Efektleri Mikrofon Sesi Bastırma / SRS 3D Ses Efekti

 

Hoparlör 3W Stereo Hoparlör (1.5W x 2)

 

Entegre Kamera Web Kamera

Veri Depolama

 

HDD 500GB (5400 rpm S-ATA)

ODD Süper çoklu-Çift Katman (9.5 mm S-ATA)

 

 

İletişim

 

Modem Yok

 

Kablolu Ethernet LAN 10/100 LAN

 

Kablosuz LAN 802.1 1 bg/n*, 802.1.1bg/n* Uyumlu

 

Bluetooth Bluetooth 3.0 / Bluetooth 3.0 Yüksek Hızlı

 

I/O Yuvaları VGA, HDMI, Kulaklık çıkış, Dahili mikrofon, 3 x USB 2.0 (Şarj edilebilir USB dahildir)

Çoklu Kart Yuvası (3’ü 1 arada (SD, SDHC, MMCI )LAN, DC-In (Güç Kaynağı Bağlantı Noktası)

Güvenlik McAfee Virüs Tarama, BIOS Ön Yükleme Şifresi, HDD Şifre, Kensington Kilit Yuvası, Samsung Kurtarma Çözümü

AC Adaptörü 60 Vat*

Pil 6 hücreli

Diğer Özellikler

Boyutlar (GXDXY) 329x 230.5 x 26.4-32.0mm

Ağırlık 1.97 Kg

 

Garanti Kapsamı Uluslararası Garanti*

S/W (Güvenlik) Samsung Kurtarma Çözümü, Samsung Destek Merkezi, McAfee Internet Güvenliği (60 günlük Ücretsiz Deneme Süresi -Yalnızca Notebook’lar için), HDD Şifre, Kolay Hızlandırma Yöneticisi, Pil Ömrü Uzatıcısı, Kolay Ekran Yöneticisi, Samsung Güncelleme Plus, Şarj Edilebilir USB, Kolay Dosya Paylaşımı, Kolay İçerik Paylaşımı, Microsoft Office 2010 Starter Versiyonu, Cyberlink YouCam, Oyun Konsolu