Dead Rising 2 ve Special Edition satışta!

In Oyun by Recep BaltaşLeave a Comment

Dead Rising 2 ve Special Edition satışta!

Zombi temalı oyunlar denilince akla ilk gelen oyun geliştirici firmalardan Capcom, Keiji Inafune’nin 2006 yılında yarattığı ve çok iyi bir satış rakamına ulaşan Dead Rising serisinin ikinci oyunu, Playstation® 3 formatında oyunseverlerle buluşuyor. 25 Ekim haftası satışa çıkacak Dead Rising 2’nin, ayrıca özel tasarımlı, içinde metal kitap, oyun disketi ve Zombrex kalemi olan metal kutulu versiyonu da bulunuyor.

İlk olarak 4 yıl önce piyasaya çıkarıldığında başarılı bir yükseliş ve satış grafiği çizen Dead Rising’in yeni oyunu 25 Ekim haftası satışa çıkıyor. Bu kadar aradan sonra, PlayStation®3 formatında oyunseverlerle buluşacak olan Dead Rising 2, oyunculara, zombilerle dolu bir cehennemde çok heyecanlı ve adrenalini yüksek bir deneyim sunuyor. Dead Rising 2’nin bir diğer buluşma sürprizi ise Dead Rising 2 Zombrex Special Edition kutusunun da satışa çıkacak olması.

Motokros şampiyonu Chuck’ın zombilerle büyük imtihanı

Oyunda ana amaç, zombilerle dolu bir cehennemden kurtulmaya çalışmak. İlk oyunda, Colorado-Willamette’deki bir alışveriş merkezine giden gazeteci Frank West’in öyküsünü konu ediliyordu. Dead Rising 2’de ise eski bir motokros şampiyonu olan Chuck Greene başrolde. Fortune City, zombi istilası sonucu yok olan Las Vegas’ın küllerinden doğmuştur ve şimdi burada zombileri para, ün ve spor için öldüren insanların yarıştığı Terror is Reality programı ön plandadır. Zombilerin serbest kalmasından sorumlu tutulan Chuck, kendisine kurulan komployu ortaya çıkarmak ve bir yandan da kızı Katey’e her 24 saatte bir “Zombrex” adlı ilacı bulmak zorundadır. Oyuncu oyuna başladığında eline sopa, demir, kova, bıçak hatta lazer kılıcı gibi onlarca yakın dövüş silahı alarak, düşmanlarını kolaylıkla öldürebiliyor. Bu silahların yanı sıra oyunda kendi silahlarını da tasarlayabiliyor. Oyundaki Level sistemi sayesinde Chuck’ı geliştirebiliyor ve yeni silahlar kullanmasını sağlayabiliyor.

Dead Rising 2 Zombrex Special Edition hakikaten çok özel

Dead Rising hayranları için özel olarak tasarlanmış kutunun içerisinde metal kitap, oyun disketi ve ilhamını, kahramanımız Chuck’ın küçük kızı Katey’in hasta olduğu ve enfeksiyon kaptığı için her 24 saatte bir almak zorunda olduğu ilaçtan alan Zombrex kalemi bulunuyor.

Oyun, 139 TL’ye satışa sunuluyor.