Call of Duty: Black Ops

In Oyun by Recep BaltaşLeave a Comment

Call of Duty: Modern Warfare 2 çıktığı ilk günden beri birçok oyuncuyu şok etmiş durumda. Daha MW2’nin şokunu üzerimizden atamamışken Call of Duty: Black Ops’ta gümbür gümbür geliyordu.

Yapımcı firma Treyarch kendinden çok emin ve bu Call of Duty’nin namını biz belirleyeceğiz. Bizim adımız ile anılacak diye yolunda tüm engelleri aşarak ilerliyor. Bu sene farklı bir Call of Duty zamanını ele alan firma, Soviyetler birliğini, soğuk savaşı ve Vietnam savaşını göz önünde bulunduracak. Gamescom 2010 gösteriminde ise oyuncular için tasarlanan iki bölümlük gösterim herkes için çok iyi izlenimler uyandırdı.

Oynanış ve sistem olarak gözümüze aşırı bir değişiklik çarpmadı ancak alışıla gelmiş Call of Duty aksiyonu ve muhteşem sahneleri aynen yerini koruyor. İkinci bölümde kullanabildiğimiz helikopter ve etrafı yakıp yıkmak, bize savaşın ortasında olduğumuz hissini fazlasıyla veriyordu. Muhteşem ses efektleri de, harika görsellerini tamamlıyordu. Multiplayer gösterimde ise 1990 senesine ait silahlar ile çatışmalara katıldığımız ayrı bir güzeldi. Üzerine bomba döşenen uzaktan kumandalı oyuncak araç ile düşmanlarımıza uzaktan gene sinsi sinsi yaklaşıp Booom diye bombayı patlatmaya da paha biçilemez bir mükemmellik kattı.

Treyarch bu sene gerçekten mükemmel bir aksiyon katıyor Call of Duty adına. Tabii Infinity Ward’a ne oldu? Diye birçok soru var. Bu konuya da açıklık getirmemiz gerekirse, Infinity Ward da yaşanan bir takım yaprak dökümüne rağmen firma kendini toparladı ve aralarına kattığı yepyeni ve başarılı isimler ile yoluna devam ediyor. Technopat olarak tahminimize göre 2011 senesinde de Infinity Ward yapımı Call of Duty: Modern Warfare 3’ü bekliyoruz. Henüz resmi açıklama olmasa bile eninde sonunda Makarov’u yok edeceğiz…

Yapımcı: Treyarch

Dağıtımcı: Activision

Platform: PC, PS3, Xbox 360

Çıkış Tarihi: 09 Kasım 2010

Call of Duty: Black Ops Fotoğraf Galerisi