Diablo III

In Oyun by Recep BaltaşLeave a Comment

Arkasından çok konuşulan, bazı oyunların hep aklında olan ve onların aklından hiç çıkmayan, uzun süredir de bitmeyen sabırsızlık ile beklenen hangi oyun var?  Tabii ki Diablo III.

2011’e ertelenen oyun, beklenen sabırsızlığı daha da arttırdı. Yapımcılar Gamescom 2010 da Diablo III’ün olacağını duyurunca oyunun bekleyen oyuncuları rahat bir nefes aldı. Gamescom 2010’a gidebilen gidip oyunun tadına baktı ama gidemeyenler üzgün bir şekilde oyunu beklemek zorunda. her şeye rağmen Gamescom 2010 da ortaya çıktı Diablo III. Oyunun yapımcılarından Jay Wilson, oyun hakkında konuşmadan da duramadı ve çok değerli bilgiler verdi.

Diablo III’de maceramız boyunca bize eşlik edecek olan Artisan da, Smith , Jeveller ve Mystick olarak üç gruba ayrılan tayfa var. Bu adamlarla iyi olmaya çalışın. Siz ne kadar iyi oldukça, verdikleri görevleri yaptıkça, talepleri yerine getirirseniz, sürekli sizin yanınızda bulunacaktır. Sadece bulunduğunuz bölgenin sabit bir yerinde. Ventor ihtiyacınız da böylelikle karşılanmış olacak. Smith ise size koruma için ağır ve çelik zırhlar, silahlar bakımında en büyük yardımcınız olacak. Jeveller, kolye ve yüzüklerinizden sorumludur. Ayrıca silahları takabileceğiniz gemleri de sizin için hazırlayacak. Takmış olduğunuz gemleri malzemeye zarar vermeden sökebilecek. Mystic ise staff ve wand gibi büyülü oblerinizle ilgilenecek. Diablo III de bazı fonksiyonlar ortadan kalkacak mesela, Town Portal gibi. Diablo III ile merakla beklenen bir diğer konu ise oyunun konsollara çıkıp çıkmayacağı. Bilizzard’ın hala böyle bir niyeti yok. – Tayfun Kumaş

Yapımcı: Blizzard

Dağıtımcı: Blizzard

Platform: PC, Mac

Çıkış Tarihi: 2011