Killzone 3

In Oyun by Recep BaltaşLeave a Comment

Konsol da FPS olmaz mı? Kısa bir süre E3 Expo 2010 da açıklanan Killzone 3, oyunun 3D içereceği ve oyunun Türkçe olacağı gibi haberlerle karşımıza çıkmıştı. Gamescom 2010 da ise Killzone 3’e ait multiplayere el attık.

Gurilla Games, FPS oyunlarındaki multiplayer özelliğini ilerletmek için, ilginç bir takım yöntemlere başvuruyor. Bu ilginçliklerden biri, Operation modu. Bu mod, birden fazla bölümden oluşuyor ve her bölüm öncesinde kısa bir video ile görevleri anlatıyor. Örneğin ilk görevde taraflardan biri, belirli noktalara patlayıcı yerleştirmek için yapılan bir ambarı korumaya çalışıyor.

Diğer bir modda ise yani Guerilla Warfare de Team Deathmatch mantığı üzerine kurulu. Bu modu diğerlerine göre ayıran özellikler ise böyle: Ölen oyuncuların tekrar oyuna döndüğü spawn noktaları takımlar tarafından ele geçirilebiliyor. Multiplayer maçlarda, Exoskeleton adlı robotlar, jetpackler de bu savaşın ayrılmaz parçası olacak. Tactician, Infiltrator, Engineer, Marksman ve Field Magic olarak beş parçaya ayrılan karakter sınıfları oyunda yer alıyor. Killzone 3, Kilzone 2’den sonrasını konu alacak. Film tadında bir oyun olacağına emin olduğumuz, Killzone 3 , Playstation Move ve 3D desteği ile birlikte 2011 Şubat‘ında piyasaya sürülecek.

Yapımcı: Guerilla Games

Dağıtımcı: Sony Computer Entertainment

Platform: PS3

Çıkış Tarihi: Şubat 2011

Killzone 3 Ekran Görüntüleri

Yazan: Tayfun Kumaş