Anasayfa Oyun Super Mario’dan yeni bir 25 yil sürprizi daha

Super Mario’dan yeni bir 25 yil sürprizi daha

Super Mario, 25. yaşı için yeni bir paket daha dizayn etti. Sınırlı sayıda hazırlanan Mario Kart Siyah Wii paketi, 26 Kasım 2010 tarihinden itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Mario hayranları doğumgününü kutlamaya bu yeni paketle son sürat devam edecek.

Siyah bir Wii ve Mario Kart Wii oyununu içeren paketin içinde ayrıca siyah bir Nunchuk, siyah bir Wii Remote Plus, siyah Wii Wheel ve Wii Sports bulunuyor. Mario’nun ilk göründüğü oyun olan orijinal Donkey Kong da paketten çıkan Wii içinde yüklü olacak.

Karakterin tasarımcısı Shigeru Miyamoto, Mario’nun ilk macerası olan ve Nintendo Entertainment System (NES) konsoluna çıkan Super Mario Bros oyunundan tam yedi sene sonra 1992 yılında Japonya’da ilk Mario Kart oyununu çıkardı. Bu zamandan sonra oyunun Nintendo konsollarında 6 farklı versiyonu çıktı. Her versiyonda oyuncular Super Mario serilerinden esinlenmiş mekanlarda hızlı ve zevkli yarışların tadına vardı. Mario Kart Wii ile Nintendo Wi-Fi bağlantısı kullanılarak 12 oyuncu karşılıklı yarışabiliyor.

Dünyada çıktığından beri 24 milyon satış adedine ulaşan oyun için hazırlanan Mario Kart Wii Paketi, 26 Kasım 2010’dan sonra satışta olacak ve Wii’de direksiyon başına geçmeyen kalmayacak.