MSI’dan R6870 TwinFrozr II: Hızlı, sessiz ve soğuk DirectX 11 keyfi

In Haber by Recep BaltaşLeave a Comment

Dünya’nın önde gelen anakart ve ekran kartı üreticilerinden MSI, R6870 Twin Frozr II DirectX 11 ekran kartını duyurdu. Ödüllü SuperPipe ısı borusu ile donatılmış MSI R6870 Twin Frozr II kullanıcılara referans tasarımdan çok daha soğuk ve sessiz bir çözüm sunuyor. Standart R6870 ekran kartlarıyla karşılaştırıldığında 19°C daha soğuk ve 12.8dB daha sessiz çalışan R6870 Twin Frozr II, hız aşırtma için de yüksek bir potansiyele sahip. MSI’ın benzersiz Afterburner yazılımı sayesinde ise kullanıcılar Windows üstünden kolayca hız aşırtma yapabiliyor. Gelişmiş soğutma çözümü ve tamamı Japon katı kapasitörlerden oluşan baskılı devre şeması ile MSI R6870 Twin Frozr II, hem yüksek performans, hem de sessizlik arayanlar için biçilmiş kaftan.

MSI Twin Frozr II Soğutma Teknolojisi

MSI’ın Lightning ve Hawk serilerinde bulunan Twin Frozr II, Nikel kaplamalı dev bir bakır taban, 5 adet SuperPipe ısı borusu ve yüksek yoğunlukta aluminyum kanatlar ile geliyor. 8 cm’lik çift PWM fanı sayesinde aluminyum kanatlara mükemmel bir hava akımı sağlayan Twin Frozr II, ekran kartının üzerindeki işlemci ve hafıza gibi kritik bileşenleri hızlı bir şekilde soğutuyor. Tam yük altında bile grafik işlemciyi 19°C daha soğuk tutan Twin Frozr II, yine standart ekran kartlarıyla karşılaştırıldığında 12.8 dB daha sessiz çalışıyor. MSI R6870 Twin Frozr II rahat çalışma ve hız aşırtma potansiyelini aynı anda sunan endüstrideki ilk R6870 olma ünvanını da taşıyor.

MSI’a özel Afterburner 2.0

MSI’ın RivaTuner ile beraber geliştirdiği özel Afterburner yazılımı kullanıcıların kolayca hız aşırtma yapmasına ve kritik sistem bilgilerine ulaşmasına imkan tanıyor. Hem grafik işlemci, hem de hafıza frekansının ekran kartı çalışırken değiştirilebilmesini sağlyan Afterburner, aynı zamanda GPU voltajını artırma olanağı sunarak daha da yüksek performans vaadediyor. Gelişmiş fan kontrol özelliği ile kullanıcılar soğutmaya ihtiyaç duyulduğunda fan hızını artırabiliyor veya sessizlik istediklerinde hızı azaltabiliyorlar. Afterburner’ın Beta sürümünde ise kullanıcılar oyunları kaydetme imkanına kavuşuyor.

MSI R6870 Twin Frozr II: Kararlılık ve Esneklik

R6870 Twin Frozr II farklı birçok görüntü çıkışı sunuyor. Çift DVI-I, HDMI 1.4a ve iki mini DisplayPort yuvasıyla 3D ekranlar da dahil olmak üzere birçok farklı ekrana bağlanabilen R6870 Twin Frozr II, üzerindeki tamamı Japon Katı Kapasitör kartın uzun yıllar kararlılıkla çalışmasını sağlıyor.