World of Warcraft Sunucuda Takılmalar

In Pratik by Recep BaltaşLeave a Comment

Soru:

Daha önce sizin sayenizde süper bir pc toplamıştım.  Şimdiki sorunum ise bambaşka. Ben bir WoW oyuncusuyum, sorunum internetle ilgili. Size sormadan önce bir çok foruma konu açtım, TTNET’i  kaç kere aradım ama cevapları beğenmedim, anlamadım vs.

Sorunum şu : TTENT’in sitesinden hız testi yapınca internet hızım çok yüksek olarak görünüyor.  Ama WoW’da acayip delay’ler var. Forumlar virüslerden bahsediyor ancak hiç bir virüs bulunamıyor PC’de. TTNET’ten de işletim sisteminizle ilgili olabilir dediler. Internete sitelerde dolaşırken, video izlerken çok hızlı olan net WoW’da rezalet. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Technopat Cevabı:

İlk olarak bağlandığınız WoW sunucusunun adresini öğrenmekle işe koyulabilirsiniz. Daha sonra o sunucuya ping atarak sunucu ile aranızdaki gecikme süresine bakmalısınız. Örneğin eğer ping süresi 100’ün üstünde ise bu takılmaların olması normal. Bu gibi bir durumda, WoW oynamadığımız için kesin bir şey diyemiyoruz fakat  mümkünse bağlandığınız sunucuyu değiştirir. Örneğin Amerika’daki bir sunucuya bağlanıyorsanız Avrupa’dan bir sunucu seçin. Sorun büyük ihtimalle gecikme süresinden kaynaklanıyor diye düşünüyoruz.