Anasayfa Haber Oakley Dünyanın İlk Optik Olarak Hatasız 3D Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Oakley Dünyanın İlk Optik Olarak Hatasız 3D Gözlüklerini Piyasaya Sürüyor

Foothill Ranch, Kaliforniya, 8 Kasım 2010 – Oakley, Inc. bugün Dünya’nın ilk optik olarak doğru 3D gözlükleri, OAKLEY 3D GASCAN®’ı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirketinin kendi HDO-3D ™ teknolojilerini kullanan bu yüksek kaliteli gözlükler rakipsiz 3D performansı, üstün görsel berraklık ve Oakley konforunu simgelemeleri için tasarlanmışlar. OAKLEY 3D GASCAN, Dünya çapında 3D sinema salonlarının çoğunluğunda kullanılan teknolojiyi hem tamamlayacak hem de en iyi duruma getirecek.

Oakley CEO’su Colin Baden: “Bu 3 boyutlu eğlence açısından bir dönüm noktası,” diyor ve ekliyor: “Tek bir amaç ile başladık: 3D’deki optik performansın standardını belirlemek. Şimdiye kadar hiç kimse optik olarak düzgün bir 3D gözlük tasarlamadı. Endüstri ortakları ile işbirliği yaptık ve test için DreamWorks tesislerini kullandık. OAKLEY 3D GASCAN için, gözlüğü takanların çevresel görüş açısını genişletip 3D görüntülerin daha doğru konumlandırılmasını sağlarken benzersiz görme netliği elde ettik. Bu, 3D için yeni bir standart belirleyen teknolojik bir dönüm noktası,”.

“Optik açıdan doğru” tanımıyla gözlük derecesinde doğruluğun kastedilmediği bilinmelidir. Düşük teknolojilerle tasarlanmış ve üretilmiş geleneksel reçetesiz lensler kırıcı güç, optik odak kayması ve prizmatik güç eksiklikleri yüzünden görsel bozulmaya neden olabilirler. High Definition Optics® (HDO®) şirketinin bir türevi, Oakley HDO-3D teknoloji bu eksiklikleri tespit ederek şirketin Dünya’daki ilk optik açıdan doğru 3D gözlüklerini sunmasını mümkün kıldı.

HDO-3D ile, Oakley 3D lensleri, düşük kaliteli 3D gözlüklerin potansiyel sorunu olan, bir andan sonrakine her göze ulaşan resimler arasındaki gölge bırakma veya çapraz karışmayı fiilen ortadan kaldırmaktadır. Lens eğriliği de geleneksel 3D gözlüklerdeki bir başka sorundur. Gözlerin çevresindeki daha büyük kavisler daha geniş bir görüş alanı sağlar fakat son derece hassas optikler olmadan hafif bir eğri dahi görsel bozulmalara neden olabilir. Oakley teknoloji optik netlik sağlayarak gözlüğü takanın geniş bir alanda keskin görüntünün keyfini çıkarmasını sağlar. Oakley 3D lenslerinin eğriliği dikkat dağıtıcı parlamayı en aza indirmenin faydasını eklemiştir.

Oakley 3D Gözlüklerin bu öncü sürümü, popüler Oakley çerçeve tasarımının özel bir temsilidir. OAKLEY 3D GASCAN bu ay iki farklı çerçeve cilasıyla piyasaya sürülecek: Cilalı Siyah ve Parlak Beyaz. Yeni 3D gözlükler seçkin Sunglass Hut yerleri, Oakley mağazaları, Oakley.com ve Zappos.com’da 120 ABD Dolarından satışa sunulacak.

OAKLEY 3D GASCAN, lensleri kesin optik konumlarında tutmak için tescilli üç noktalı bir tutacak ile tasarlanmıştır. Bu tutacak, sıradan çerçevelerde sık karşılaşılan dengesiz basınç noktalarını ortadan kaldırarak konforu en iyi hale getirir. Oakley’nin dayanıklı fakat hafif çerçevesi sadece kafanın yanlarında ve burun köprüsünde temas eder ve kıvrımlı gözlük çubuklarına sahip geleneksel çerçevelerin aksine kulakları çengel gibi kavramaz.

Oakley 3D lensleri birçok 3D sinema salonunda bulunan pasif polarizasyon teknolojisiyle üstün bir eğlence deneyimi sunmak için geliştirilmiştir. Oakley aynı zamanda pasif kutuplaşma teknolojileri kullanan ev 3D sistemleri üreticileri ile ortaklıklarına devam etmektedir. Bu, tüketicilerin ev ve sinema 3D eğlencesi için aynı gözlükleri kullanmalarını mümkün kılacaktır.

Oakley 3D gözlükleri kapalı alan sinema uygulaması için iyileştirilmiştir ve dış mekan kullanımı için uygun değildir. İletim profilleri yüzünden (ışık ve UV), 3D polarizasyon teknolojisini kullanan gözlükler normal günlük dışarıda kullanım için uygun değildirler ve güneş gözlükleriyle aynı seviyede koruma sunmazlar.